adplus-dvertising

Otogarda bayram yoğunluğu

28 Nisan 2022, 13:35 tarihinde eklendi
15 Temmuz Şehitler Otogarında Ramazan Bayramı öncesi yoğunluk başladı. Biletlerin yüzde 80’ini tükenirken, birçok şirket ise ek sefer çıkaracaklarını belirtti.
Takip et
Otogarda bayram yoğunluğu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ramazan’ı uğurlayıp bayramı karşılamamıza az bir müddet kala 15 Temmuz Şehitler Otogarında yoğunluk başladı. Bayramı şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşlar, bilet alabilmek için terminallerde yoğunluk yaratmaya başladı. Biletlerin yüzde 80’ini tükenirken birçok şirket ise ek seferler düzenliyor.

“Ek seferler çıkarttık onlarda da yoğunluk var”

Bayram öncesi yoğunluğun başladığını ifade eden otobüs sürücüsü Cengiz Daşkın, “İnsanlar pandemiden kaynaklı baya sıkılmıştı bu da yoğunluk yaratıyor. Şu an doluluk oranı yüzde 80-90 oranında. İnşallah kazasız bir bayram geçiririz. Ek seferler çıkarttık onlarda da yoğunluk var. Vatandaşlar son dakikada olsa bilet bulacaklar. Vatandaşlardan ricamız yetkili şirketlerinden bilet almalarını istiyoruz. Biz ege bölgesine çalışıyoruz. Bursa 150 TL, en uzun mesafe bodrum oda 450-500 TL. Akaryakıt fiyatları düşerse fiyatlarda düşecektir. Yapılan zamlar uygulandı bilet fiyatları böyle devam eder” dedi.

“Vatandaşlar son dakikaya kalırsa bilet bulamayabilirler”

Bayram için bütün hazırlıklarını yaptıklarını söyleyen otobüs sürücüsü Erdal Uygun, “Yoğunluk başladı. Biletler tükenmek üzere. Vatandaşlar son dakikaya kalırsa bilet bulamayabilirler. Ek sefer 4-5 adet çıkaracağız. Manisa’ya otobüs çıkartıyoruz fiyat ise 220 TL. Bilet fiyatları bu şekilde devam eder” diyerek konuştu.

“Ek sefer çıkaracağız gelen yolcu mağdur kalmayacak”

Doğu ve Karadeniz tarafının dolu olduğunu vurgulayan otobüs sürücüsü Taner Bal, “Trakya bölgesi öbür bölgelere nazaran biraz daha boş. Bilet fiyatları Doğu ve Karadeniz bölgesinde 500 TL’den aşağı değil. Ek sefer çıkaracağız gelen yolcu mağdur kalmayacak. Fiyatlar son dakikada olsa değişmez” şeklinde konuştu.

“Hem tatil hem de akraba ziyaretine gidiyoruz”

Bayram ziyareti için Şırnak’a yola çıkacağını ifade eden Abdurrahim Boynuz, “Aileyi önceden gönderdik şuanda da biz gidiyoruz. Hem tatil hem de akraba ziyaretine gidiyoruz. Bileti zor bulduk. 10 günlük tatil yapacağız” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.