Otogar Vahşetinde Sıcak Gelişme

30 Ağustos günü Batman Otogarı’nda vahşice katledilen Suat Yüksekbağ’ın katillerine müdahale etmekte yetersiz kalan ve yaralının ölmesinde dolaylı yoldan, olaya müdahale etmedikleri sebebiyle hatalı oldukları tespit edilen polisler görevden uzaklaştırıldı.

R.K. ve A.K. isimli iki kardeşin bıçakladığı ve başında ölmesini beklediği Suat Yüksekbağ cinayetinde, olaya müdahale etmekte yetersiz ve geç kaldıkları tespit edilen poolisler görevden uzaklaştırıldı. Kan davası adı altında cinayet işlediklerini söyle A.K., R.K. kardeşler  yaralının başında dakikalarca beklemiş, kimseyi yaralıya yaklaştırmamışlardı.

Olaylar gelişirken, olay yerine gelen polislerin saldırganlara müdahale etmemesi ve yaralının kan kaybından ölmesine dolaylı yoldan sebep olmaları gerekçesiyle Valilik’ten yapılan açıklama ile bu polislerin görevden uzaklaştırıldığı bilgisine ulaşıldı.

ÖLDÜRMEK İÇİN OTOGARDA PUSU KURMUŞLAR

Suat Yüksekbağ’ın (21) katillerinin, 15 gün önce askerlik görevini tamamlayan Yüksekbağ’ı öldürmek için otogarda pusu kurdukları ve planlayarak cinayet işledikleri ortaya çıktı. Olay anında yardım isteyen Yüksekbağ’a polislerin gerekli müdahalede bulunmadıkları için yarım edememeleri ise vatandaşların tepkisine sebep olmuştu. Olayın olduğu gün idari soruşturma açılan polisler, bugün itibariyle mevcut polislik görevlerinden uzaklaştırılıp açığa alındılar.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı