adplus-dvertising

Otobüste kalbi duran yaşlı kadını hastaneye yetiştirdi

Adana’da otobüste kalbi duran yaşlı bir kadını otobüs sürücüsü güzergahını değiştirerek hastaneye yetiştirdi. O anlar otobüs içerisindeki kameraya an be an yansırken yeniden yaşama döndürülen yaşlı kadın sürücüye teşekkür etti.
Takip et
Otobüste kalbi duran yaşlı kadını hastaneye yetiştirdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre olay, dün merkez Seyhan ilçesine bağlı Bahçeşehir Mahallesi’nde yaşandı. Kızı Şemsi Kaplan (44) ile beraber 01 J 0100 plakalı otobüse binen 82 yaşındaki Fatma Demirkol, bir anda fenalaştı. Sürücü Bilal Üzüm, otobüsü hemen kenara çekerek ambulansı aradı. Bu sırada yaşlı kadının kızı ise bakkala su almaya gitti.

O anlar güvenlik kamerasında

O anda otobüstekiler yaşlı kadının nabzını kontrol ederken bir anda Demirkol’un kalbi durdu. Bunun üstüne otobüs sürücüsü Bilal Üzüm ise hemen güzergahını değiştirerek Demirkol’u merkez Çukurova ilçesindekiözel bir hastaneye götürdü. Hastanede hemşire ve doktorların müdahalesiyle yaşlı kadın yeniden yaşama döndü. O anlar otobüs içerisindeki kameraya an be an yansıdı.

Otobüste kalbi duran yaşlı kadını hastaneye yetiştirdi

“Allah sürücüden razı olsun”

İhlas Haber Ajansı’na konuşan Fatma Demirkol, otobüs sürücüsüne teşekkür ederek, “Bir anda fenalaştım ve kendimden geçtim. Beni otobüs hastaneye getirdi. Allah sürücüden razı olsun. Şimdi çok iyiyim” şeklinde konuştu. Hemşire Fatma Yanıkkollu ise hastanın vaziyetinin iyi olduğunu söyleyerek, “Bir anda acile bir otobüs korna çalarak geldi. Hemen dışarıya çıktık ve hastamızın solunumu durmuştu. Hemen hastamızı acil servise aldık ve havayolu açıklığını sağladık. Şimdi hastamızın vaziyeti iyi” diyerek konuştu.

“Ben insanlık görevimi yaptım”

Otobüste kalbi duran yaşlı kadını hastaneye yetiştirdi

Otobüs sürücüsü Bilal Üzüm ise insanlık görevini yaptığını belirterek, “Bir anda teyzenin nabzı durunca ambulansı beklemeden rotamdan çıkıp özel bir hastaneye gittim. İnsani görevimizi yaptık. Teyzemiz şimdi iyiymiş. Hastaneye yetiştirdiğimizde teyzemiz nefes almıyordu. Ben insanlık görevimi yaptım. Kim olsa aynısını yapardı” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.