Otobüs bileti fiyatlarına yapılan fahiş zamlar incelenecek

Koronavirüs önlemleri kapsamında bazı şehirlere giriş-çıkışlar yasaklandı. Bu yasağın sonrasında otobüs biletlerine fahiş zamlar yapıldığı görüldü. Konuyla alakalı harekete geçen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, çalışma başlattı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele çerçevesinde bazı kentlere giriş çıkışın yasaklanmasının sonrasında otobüs biletlerinin fahiş fiyattan satılmasının önüne geçmek için çalışma başlattı.

Bu kapsamda kilometre bazlı hazırlanan fiyat çalışmasının tamamlanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulduğu öğrenildi. Buna göre yolcu kapasitesi yarı yarıya düşürülen otobüslerde yüzde 50-yüzde 100 arasında artış yapılabilecek.

Türkiye gazetesinin haberine göre: Bu artış, yüzde 100’ü geçemeyecek. Sonrasında ise bu artış, açıklanacak kilometre tarife ücretine bölünerek baz fiyat ortaya çıkacak. Bu karara karşın hala fiyatlarda üç dört katı gibi artışlar yaparak vatandaşın mağduriyetine sebep olan şirketlere göz yumulmayacak.

Bu süreçte hem bakanlık devamlı olarak fiyat denetimi yapacak hem de vatandaştan gelen her türlü şikayet değerlendirmeye alınacak. Uygulama, salgının sona erene kadar devam edecek.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı