Otobüs bilet fiyatları normalleşme ile ucuzladı!

Son dakika haberi: Koronavirüs salgını sebebiyle yolcu otobüslerinde uygulanan yüzde 50 kapasite sınırının kontrollü normalleşme ile beraber kalkmasıyla bilet fiyatları da normale döndü. Öte yandan sektör temsilcileri “Mayısa kadar otobüs bileti fiyatlarında artış söz konusu değil” şeklinde konuştu.
Takip et
Otobüs bilet fiyatları normalleşme ile ucuzladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım, Covid-19 salgını sebebiyle kademeli normalleşme dönemine kadar seyahatlerin mecburi hallerde ve izne bağlı olarak yapılması ile 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarının, kentler arası yolculukları durma noktasına getirdiğini belirtti.

BİLET FİYATLARINDA MAYISA KADAR ARTIŞ YOK

Yıldırım, otobüslerde yer olması vaziyetinde aynı aileden olmayan kişilerin aralıklı oturtulmasına dikkat ettiklerini söyleyerek, “Yolcularımız, gönül rahatlığıyla kentler arası yolculukta otobüslerimizi tercih edebilir.” şeklinde konuştu.

Covid-19 salgını sebebiyle kapasite sınırlaması getirildiğinden oldukça az yolcuyla taşımacılık yapan otobüs şirketlerinin maliyetlerini çıkarabilmek için daha önce bilet fiyatlarını artırdığını anımsatan Yıldırım, şu şekilde konuştu:

Kapasite sınırlamasının kaldırılmasını müteakip bilet fiyatları da salgın öncesi rakamlara düşürüldü. Mayısa kadar otobüs bileti fiyatlarında artış söz konusu değil. Sektörde her sene mayısta bilet fiyatlarında düzenleme yapılıyor. Buna rağmen bu sene da bazı firmalarımız mayısta fiyat artışı yapmayı düşünmüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.