Otobanlarda Hız Sınırı Yükseliyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir radyo programında, artık trafik kazalarında yaşanan ölümlerin yol kaynaklı değil sürücü hatasından olduğunun altını çizerek, yeni yapılan otobanlarda hız sınırının yüzde 5 ile 6 bandından arttırılacağını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir radyo programında hız sınırı ve trafik kazalarında yaşanan ölümlerinin oranının azaltılması konusunda açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Bu yıl hedefimiz trafik kazalarındaki ölüm oranlarını yüzde 20-25 arasında bir banda indirebilmek. Daha doğrusu trafik kazalarındaki ölümü azaltabilmek. Bunu sağlarsak önümüzdeki yıl içerisinde otoyollardaki hız limitini biraz daha artırabilme imkanını ortaya koyacağız.

Bu değerlendirmelerden sonra Ulaştırma Bakanlığımızla da görüşüp bu adımı atmaya çalışacağız. Yollarımızın standartlarının yüksek olması bizim açımızdan önem taşımaktadır. 120 kilometreyi yüzde 5 ya da 6’lık artışla yükseltip toplam toleransıyla beraber 140 kilometre en üst limit sağlayabilme imkanına sahip olma yönünde bir değerlendirmemiz var. Bu arada, hızdan ve süratten de çekindiğimizi ifade etmek isteriz.

Trafik kazalarında yaşanan ölümlerin artık yollardan değil sürücü hatalarından kaynaklandığını belirten Bakan Soylu, vatandaşlarımızın yollardaki güvenliği için çalışmalara devam edeceklerini ifade etti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı