adplus-dvertising

Oto fareleri 2 dakikada 200 bin liralık soygun yaptı; o anlar kameraya yansıdı

Esenyurt’ta park halindeki lüks bir aracın yanına kendi araçları ile yanaşan oto fareleri, ortalama 2 dakikalık sürede ortalama 200 bin TL değerindeki ön konsolu çalarak kaçtı. Aynı aracın daha önce de aynı biçimde iki defa daha soyulduğu öğrenilirken, meydana gelen o hırsızlık anları anbean güvenlik kamerasına yansıdı.
Takip et
Oto fareleri 2 dakikada 200 bin liralık soygun yaptı; o anlar kameraya yansıdı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, bir kaç gün önce Esenyurt İnönü Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Mehmet Beytut’un park halindeki aracı, oto farelerinin hedefi oldu. İlk olarak araç ile etrafı kontrol eden iki şahıs, kimsenin olmadığını anlayınca gözlerine kestirdikleri aracın yanına kendi araçları ile yanaşarak camı kırdı. Ortalama 2 dakikada aracın ön konsolunu söken hırsızlar, olayın sonrasında hızla kayıplara karıştı. Beytut, aracının daha önce de iki defa hırsızların hedefi olduğunu, 2017 senesinde ve geçtiğimiz aylarda da aynı biçimde aracın ön konsolunun çalındığını belirtirken, meydana gelen o hırsızlık anları an be an güvenlik kamerasına yansıdı.

Meydana Gelen hırsızlık hakkında konuşan Mehmet Beytut, “Sabah namazına kaldıktan sonra yatağa uzandım. Arabayı park ettiğim yerde bir inşaat var. Oranın bekçisi beni aradı. Bana, ‘Abi senin arabayı patlatmışlar. Haberin olsun’ şeklinde konuştu. Geldiğimde aracımı böyle buldum. Daha önceden 2017 senesinde aynı bu şekilde bir hırsızlık yaşadım. Geçtiğimiz Temmuz aynın 22’sinde gene aracımın ön konsolu çalındı. Ve maalesef bu da üçüncü oldu. Benim kullandığım bu marka aracın ön konsolu sipariş üstüne çalınıyor. Tabi hırsızlık üstüne olay yeri inceleme ekipleri geliyor. Parmak izi alıyorlar, polisler çalışma başlatıyor ama bir netice elde edilmiyor. Yani suç var, suçlu yok” şeklinde konuştu.

Maddi manada yüzbinlerce liralık bir zararı olduğunu söyleyen Beytut, “Maddi olarak Temmuz’un 22’sinde girdiklerinde 94 bin TL’lik bir masraf çıktı. 2017 senesinde yaşadığım olayda ise 47 bin TL hesap çıkmıştı. Ama bu sefer profesyonelce yapmışlar. Aracı pert ederler diyerek düşünüyorum. Toplam üç hırsızlıkta ise 350 bin TL gibi bir zararım olduğunu söyleyebilirim” diyerek konuştu.

Hırsızlara seslenen Beytut, “Ellerini vicdanlarına bir koysunlar, tabi varsa vicdanları. Aracımı bu hale getirmeleri onların vicdanlarına sığıyorsa yapsınlar. Bir şey demiyorum. Ama unutmasınlar ki hak diyerek bir şey var. Belki bizim gücümüz onlara yetmiyor. Kaybedecek bir şeyleri olmadığı içinde aracı bu hale getiriyorlar” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.