Otizmli Genç Kıza Şiddet Uygulayan Cani Kamerada!

İngiltere’de bakım evinde otizmli gence şiddet uygulayan çalışan kameralara yakalandı. Büyük yankı uyandıran olay sonrası şiddet uygulayan çalışan hakkında adli soruşturma başlatıldı.

İngiltere’nin başkenti Londra’da tüyleri diken diken eden bir olay yaşandı. Bakım evinde çalışan Raja Khan isimli çalışanın otistik bir kıza şiddet uyguladığı anlar, güvenlik kameraları tarafından anbean kaydedildi. Ülkede büyük yankı uyandıran olay sonrası bakım evi çalışanı hakkında adli soruşturma başlatıldı.

Daha önce bakım evlerinde yaşanan şiddet olaylarının bir benzeri Londra’da yaşandı. 29 yaşındaki Raja Khan isimli çalışan, 20 yaşındaki Ollie Hopton isimli otizmli genç kıza şiddet uyguladı. Güvenlik kameraları tarafından kaydedilen olay, kısa sürede dünya basınında geniş yankı uyandırdı. Genç kızı bacaklarından tutarak yataktan sürüklemeye çalışan gözü dönmüş bakım evi çalışanı, bunları yaparken rahat tavırlarıyla dikkat çekti.

GENÇ KIZIN AİLESİ DE DAVA AÇTI

Daha önce İngiltere’de çeşitli bakım evlerinde ekip lideri olarak çalışan Raja Khan isimli çalışan hakkında ortaya çıkan görüntüler sonrası geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı. Kötü muamele ve kasten ihmalden suçlu bulunan çalışan hakkında bir dava da genç kızın ailesi açtı. İngiltere’de bu ve benzeri suçların cezası ağır. Hakim karşısına çıkacak bakım evi çalışanının, daha önce de benzer suçları işlediği ispatlanırsa uzun yıllar hapis yatacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Öte yandan ülkede birçok avukat, genç kızın ailesine bu davayı üstlenmek istediklerini ve bakım evi çalışanının en ağır cezayı alması için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını iletti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı