Osmaniye’de KYK yurtları koronavirüs vakalarına hazırlanıyor!

Koronavirüs vakalarının yüksek olduğu Osmaniye’de, Covid-19 testi pozitif çıkan vatandaşların karantina süreçlerinin ilk 7 gününün KYK yurtlarında geçirmelerine karar verildi.
Takip et
Osmaniye’de KYK yurtları koronavirüs vakalarına hazırlanıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sağlık Bakanlığı’nca açıklanan koronavirüs haritasında 100 binde 134,90 oranla yüksek riskli gurupta yer verilen Osmaniye’de bulaşın engellenmesi ve halk sağlığının korunması maksadıyla İl Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan kararla Covid-19 testi pozitif çıkan vatandaşların karantina süreçlerinin ilk 7 gününün KYK yurtlarında geçirmelerine karar verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Ülke geneline göre ilimizin vaka oranının çok yüksek seyretmesi ve vakaların çoğunluğunun da aile içi bulaş kaynaklı olması sebebiyle koronavirüs (Covid-19) PCR neticesi pozitif olarak belirlenen ve hastane yatış endikasyonu bulunmayan vakaların karantina sürecin ilk 7 gününü KYK yurtlarında geçirmelerinin sağlanmasına karar verilmiştir” dendi.

Öte yandan, merkez Cumhuriyet Mahallesi 1536 Sokak ile Eyüp Sultan Mahallesi 5516 Sokak üstünde bulunan Fatma Yavuzer Sitesinin pozitif çıkan vakalar sebebiyle karantinaya alındığı söylendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.