adplus-dvertising

Osmaniye’de 10 dönüm buğday tarlası yandı

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde ortalama 10 dönüm ekili buğday tarlasında yangın çıktı. Yangın, orman ve itfaiye ekiplerinin müdahalesi neticesi söndürüldü.
Takip et
Osmaniye’de 10 dönüm buğday tarlası yandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, Düziçi ilçesi Yazlamazlı köyünde yaşandı. Veli Gökçe’ye ait buğday tarlasında bilinmeyen sebepten dolayı yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle yangın kısa zamanda büyürken 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istendi. İhbar üstüne yangın bölgesine Orman İşletme Şefliği ile İtfaiye Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Ekiplerin ortalama 2 saatlik çalışması neticesi yangın söndürülün yangında ortalama 10 dönüm buğday küle döndü.

Osmaniye’de 10 dönüm buğday tarlası yandı

Öte yandan hasat edilmiş tarlalarda da etkili olan yangında çiftçilerin hazır hale getirilmiş saman balyalarını traktör yardımıyla kurtarırken yangının etkili olduğu tarlada da traktörlerle kanallar açılarak yangının etkisi azaltılmaya çalışıldı. Düziçi Kaymakamı Turgay İlhan, İlçe tarım Müdürü Fevzi Soner Çerçi ve İlçe Ziraat Odası Başkanı Ünal Köksal yangın yerinde araştırmalarda bulunarak çiftçilerden bilgiler aldılar.

Osmaniye’de 10 dönüm buğday tarlası yandı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.