adplus-dvertising

Osman Öcalan nereye gömülecek, cenaze Türkiye’ye gelecek mi?

Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın, Irak’ın Erbil şehrinde fırıncılık yapan kardeşi Osman Öcalan, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Şanlıurfa’da yaşayan Mehmet Öcalan, kardeşinin cenazesinin Türkiye’ye getirilmesini beklediklerini belirtti.
Takip et
Osman Öcalan nereye gömülecek, cenaze Türkiye’ye gelecek mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İmralı’da ömür boyu hapis cezasına çarptırılan, terör örgütü Pkk elebaşı Abdullah Öcalan‘ın, Irak‘ın Erbil şehrinde fırıncılık yapan kardeşi Osman Öcalan, koronavirüs sebebiyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Osman Öcalan nereye gömülecek, cenaze Türkiye’ye gelecek mi?Mehmet Öcalan

“TÜRKİYE’YE GETİRİLMESİNİ BEKLİYORUZ”

Ölüm haberini alan Şanlıurfa’daki kardeşi Mehmet Öcalan, “Uzun süredir Osman ile görüşmüyorduk. Ölümü sebebiyle üzüntü yaşıyoruz. Kardeşimizin cenazesinin Türkiye’ye getirilmesini bekliyoruz. Avukatlarımız aracılığıyla ağabeyime vaziyet iletilecek ve ondan gelecek habere göre yol haritası çizeceğiz” şeklinde konuştu.

Osman Öcalan nereye gömülecek, cenaze Türkiye’ye gelecek mi?Osman Öcalan

OSMAN ÖCALAN KİMDİR?

Osman Öcalan, 1978 senesinde Libya’da eğitim gördükten sonra terör örgütü PKK’ya katıldı. 1986’da PKK’nın merkez komitesine, 1990’larda ise PKK’nın üst düzey komitesine katılarak PKK’nın fiilen kumandan muavini oldu. Fakat 1992’de iki ana Iraklı Kürt partisiyle (KDP ve KYB) ateşkes anlaşması imzaladıktan sonra PKK tarafından hapsedildi.

1994 senesinde bir PKK’lı terörist ile evlenmek için terör örgütünden ayrıldı. Daha sonra tekrar terör örgütü PKK’ya katılan Öcalan, 2004 senesinde tekrar terör örgütünden ayrıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.