adplus-dvertising

Ormana Dadanan Tırtıllar Yapraklara Zarar Vermeye Başladı

Domaniç ile İnegöl arasında kalan ormanlık bölgeye tırtıllar dadandı. Ağaçların yapraklarına zarar veren tırtıllar ilginç görüntülerin oluşmasına neden oldu.
Takip et
Ormana Dadanan Tırtıllar Yapraklara Zarar Vermeye Başladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kütahya’nın Domaniç ile Bursa’nın İnegöl ilçeleri arasında yer alan ormanlık bölgenin önemli kısmına yayılan tırtıllar, ağaçların ve bitkilerin yapraklarına zarar veriyor.

Bölgede ilk defa geride bıraktığımız sene İnegöl’e bağlı Arapoturağı mevkisinde belirlenen kızıl kuyruklu tırtıl zararlısı, bu yıl Domaniç Dağları’nı istila etti. Özellikle kayın ağaçları ve bitkilerin yapraklarına hasar veren tırtıllar, İnegöl-Domaniç kara yolunun İkisular mevkisindeki ormanlık bölgede yoğun olarak görülüyor.

Ormana Dadanan Tırtıllar Yapraklara Zarar Vermeye Başladı

TIRTILLAR ORMANIN HER YERİNİ KAPLADI

Tırtılların verdiği hasar, bölgenin drone ile kaydedilen görüntülerinden açık biçimde görülebiliyor. Görüntülerde, ormanın bir yanının yeşil, diğer yanının ise yapraksız ağaç ve bitkilerden sebeple kahverengiye bürünmesi ilginç görüntüler oluşturuyor. Güzergahtaki bir dinlenme tesisinin sahibi Hüseyin Ordu, AA muhabirine verdiği demeçte, tırtılların son zamanlarda ormanın her tarafını kapladığını ifade etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.