Orman Yangını Başlatan Teröristin Kimliği Belli Oldu

İstanbul Pendik’te orman yangını çıkarırken çevredeki bir kişinin cep telefonuna yakalanan şüpheli gözaltına alındı. Şahsın kimliği ise belli oldu.

İstanbul Pendik’te orman kundaklarken görüntülenen ve polis ekipleri tarafından gözaltına alınan teröristin kimliği belli oldu. Y.A. isimli teröristin, terör örgütü PKK ile bağlantıları olduğu ortaya çıktı.

Valiliğin yaptığı açıklamaya göre, gözaltına alınan Y.A. isimli kundakçının, terör örgütüyle bağlantılarının olduğunun tespiti yapıldı. Öte yandan Y.A.’nın sabıkasında hırsızlık, gasp ve uyuşturucu satışı gibi suçlar bulunduğu da ileri sürüldü.

CEP TELEFONU KAMERASINA YAKALANMIŞTI

Valilik yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “19.09.2019 Perşembe günü saat 17:46 sıralarında 155 Polis İhbar Hattı’na ‘Aydos Ormanı’nda yangın çıkarmaya çalışan şüpheli şahıs’ ihbarı yapılmıştır. Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ihbardaki eşgale uyan (Y.A.) isimli şüpheli şahıs, yangının çıktığı alana yaklaşık 100 metre mesafede ve orman içerisinde yakalanarak, Polis Merkezi Amirliği’ne teslim edilmiştir. Amatör kameralar tarafından görüntülenen (Y.A.) isimli şüpheli şahıs, ihbarı yapan kişiler tarafından da teşhis edilmiştir. Terör örgütüyle bağlantılı olduğu değerlendirilen şüpheli ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğümüzce geniş çaplı soruşturmalar devam etmektedir.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı