adplus-dvertising

Orhan Gencebay’dan “döviz” yorumu: Dış güçlerin projesi

Dövizde son günlerde yaşanan artışa ilişkin konuşan usta sanatçı Orhan Gencebay, dış güçlerin projesine işaret etti. Döviz artışının bu kadar abartılı konuşulmasının da rahatsız edici olduğunu belirten Gencebay, “Art niyet var” dedi.
Takip et
Orhan Gencebay’dan “döviz” yorumu: Dış güçlerin projesi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ünlü sanatçı Orhan Gencebay, dövizdeki hareketlilik ve Türkiye ekonomisindeki son duruma ilişkin konuştu. Beyaz TV’de “Uyan Türkiye’m” programına bağlanan Gencebay, dış güçlerin plan ve projelerinden kaynaklı döviz kurunun yükseldiğini ifade etti.

Döviz kurundaki durumun bu kadar abartılı konuşulmasının son derece rahatsız olduğunu dile getiren Gencebay, “Burada art niyet var, bilinçsizlik var. Doların ilk defa bu kadar çıktığını görüyor bazı insanlarımız. Yani yüzde 100 çıktı” dedi” ifadelerini kullandı.

Dövizin kasıtlı şekilde yükseltildiğini vurgulayan Orhan Gencebay, şöyle konuştu:

“Yabancıların yapmak istedikleri planlarına, projelerine göre çıkmıştır. 90’larda, her yıl yüzde 100’e yakın çıkıyordu dolar. Biz bunları yaşadık. Yüzde 7 bin 500 faiz alınır mı? Alınıyordu. Türkiye faiz veren bir ülke durumuna sokuldu. Bizi soydular, sömürdüler. Türkiye bunları yaşadı.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.