adplus-dvertising

Orhan Gencebay’dan dolar yorumu! “abartmasınlar”

Telefonla bağlandığı canlı yayında döviz kurlarının artışından bahseden Orhan Gencebay, “Bu geçecek, abartmasınlar. Evet, sıkıntı var ama 70’lerdeki 90’lardaki sıkıntıların yanında hiçbir şey değil” şeklinde konuştu.
Takip et
Orhan Gencebay’dan dolar yorumu! “abartmasınlar”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Usta sanatçı Orhan Gencebay, Beyaz TV’de yayınlanan Uyan Türkiyem programına telefonla bağlanarak dövizdeki hareketlilik hakkında konuştu. Bu konunun abartıldığını düşünene Gencebay, seneler önce meydana gelen ekonomik sıkıntıları örnek gösterdi.

“ART NİYET VE BİLİNÇSİZLİK VAR”

Gencebay, canlı yayında ekonomiyle alakalı şunları belirtti: “Bu kadar abartılı konuşulması, son derece rahatsız edici. Burada art niyet var, bilinçsizlik var. Doların ilk kez bu kadar çıktığını görüyor bazı insanlarımız. Yani yüzde 100 çıktı.”

“YABANCILARIN PROJELERİ İÇİN KASITLI ÇIKARILDI”

“Bu, bana göre kasıtlı çıkarıldı. Yabancıların yapmak istedikleri planlarına, projelerine göre çıkmıştır. 90’larda, her sene yüzde 100’e yakın çıkıyordu dolar. Biz bunları yaşadık. Yüzde 7 bin 500 faiz alınır mı? Alınıyordu. Türkiye faiz veren bir ülke vaziyetine sokuldu. Bizi soydular, sömürdüler. Türkiye bunları yaşadı.”

“70-90’LI YILLARDAKİ SIKINTILARIN YANINDA BU HİÇBİR ŞEY”

“Evet, bir sıkıntı var, pandemi sebebiyle tüm dünya yangın yeri. Bu geçecek, abartmasınlar. Evet, sıkıntı var ama 70’lerdeki 90’lardaki sıkıntıların yanında hiçbir şey değil. 70’lerde can güvenliği bile yoktu. 3 senede bir yurt dışına çıkılıyordu. Otomobili olan 1 depo benzin alabiliyordu. Karneyleydi her şey. Kuyruklar, karneler. Can güvenliği yoktu.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.