Orgeneral Arif Çetin Bizzat Operasyona Katıldı, PKK’nın Dev Cephaneliği Ele Geçirildi

Hakkari, Şırnak ve Van kırsalında başlatılan Kıran Operasyonu'nu bizzat yöneten Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin kamuflajlarını giydi, operasyona katıldı. Hakkari'de PKK'nın dev cephaneliği ele geçirildi.

Yurt içi ve yurt dışında terörle mücadele eden Mehmetçik, PKK’nın dev cephaneliğini ele geçirdi. Dün Hakkari, Şırnak ve Van kırsalında, 129 tim ve 2 bin 300 komandonun katılımı ile başlayan Kıran Operasyonu daha ilk gününde sonuç verdi.

110 ANTİTANK ROKETİ BULUNDU

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’in kamuflajlarını giyip bizzat katıldığını operasyonda, Hakkari Merkez Kavaklı bölgesinde PKK’ya ait cephanelik bulundu. Yeri önceden tespit edilen mağaraya düzenlenen operasyonda 110 adet antitank roketi, 110 adet roketatar sevk fişeği, 4 adet biksi tüfek, 4 bin 800 biksi mermisi ile 500 adet uçaksavar mermisi ele geçirildi. Bu sıcak operasyona katılan Arif Çetin mühimmatları bizzat yerinde inceledi.

Orgeneral Arif Çetin Bizzat Operasyona Katıldı, PKK’nın Dev Cephaneliği Ele Geçirildi

KOMUTA KADEMESİ DAĞLARDA

Operasyona Arif Paşa’nın yanı sıra, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Hakkari Vali Yardımcısı Aziz Gölbaşı, Hakkari İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, Hakkari İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Jandarma TEM Daire Başkanı Tuğgeneral Şakir Uslu da katıldı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı