adplus-dvertising

Orduya katılan Ukraynalı gazeteci hayatını kaybetti

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasının sonrasında mesleğini bırakarak orduya katılan basın mensubu Oleksandr Makhov’un yaşamını yitirdiğini açıkladı.
Takip et
Orduya katılan Ukraynalı gazeteci hayatını kaybetti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya ile Ukrayna arasında 24 Şubat’ta başlayan savaş devam ediyor. Birçok Ukraynalı, topraklarını savunmak için ülkede kalarak Rus askerlerine karşı savaşıyor. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy tarafından yapılan açıklamada, 36 yaşındaki Ukraynalı basın mensubu Oleksandr Makhov’un mesleğini bırakarak Rus ordusuna karşı savaşmak için orduya katılmasının sonrasında yaşamını yitirdiği söylendi.

Zelenskiy, Makhov hakkında düşüncelerine yer verdiği paylaşımında, “Vatansever, samimi ve daima kibirden uzak biriydi. Ve o her zaman en cesurlar arasında ilk sıralardaydı” şeklinde konuştu. Ukrayna’nın kuzeydoğusunda bulunan Izyum şehrinde hayatını kaybeden basın mensubu Makhov’un, 2 aydan daha uzun zamandır devam eden savaşta yaşamını yitiren 8. basın mensubu olduğu öğrenildi. Çoğu zaman sıcak bölgelerden haberler aktaran basın mensubu Makhov, 2014 senesinde Ukrayna’nın ayrılıkçı 2 bölgesinde meydana gelen çatışmalarda da savaşmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.