adplus-dvertising

Ordu’da zam ve stokçuluğa çıplak vatandaş protestosu!

Ordu’da, raflardaki yüksek fiyatlara dikkat çekmek isteyen bir vatandaş, enteresan bir protestoya imza attı. Yüksek zamların stokçular yüzünden geldiğini ve en çok da düşük gelirlilerin etkilendiğine dikkat çekmek isteyen vatandaş, caddelerde yarı çıplak dolaştı. Şener Şen’in “Çıplak Vatandaş” filmini andıran olayı gören çevre sakinleri de telefonuna sarıldı.
Takip et
Ordu’da zam ve stokçuluğa çıplak vatandaş protestosu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son günlerin en enteresan görüntüsü Ordu’dan geldi. Ünye ilçesinde yaşayan bir vatandaş, yüksek fiyatların stokçular yüzünden oluştuğunu ve en çok düşük gelirli aileleri etkilediğine dikkat çekmek için caddelerde yarı çıplak dolaştı.

Yeşilçam oyuncusu Şener Şen’in baş rolünde oynadığı ve kendisi ile çevresindeki vatandaşların ekonomik sıkıntılar yaşaması üstüne tepkisini çıplak halde caddelerde gezmesiyle bilinen 1985 senesi yapımı “Çıplak Vatandaş” filmi Ünye’de gerçek oldu. İlçenin Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi üstünde senelerdir aktarlık yapan 62 yaşındaki Salim Oğuz, stokçulara ve zam fırsatçılarına tepki göstermek ismine caddelerde yarı çıplak dolaştı. Oğuz’un bu hareketi çevredekilerin şaşkınlığına yol açarken, çoğu vatandaşlar ise stokçuları alkışlarla protesto etti.

Ordu’da zam ve stokçuluğa çıplak vatandaş protestosu!

“STOKÇULAR VAZGEÇSİN”

Ülkede her şeyi para olmadığını ve stokçular ile zam fırsatçılarına vatandaşların kesinlikle taviz vermemesini belirten 62 yaşındaki Salim Oğuz, “Stokçuların yaptığı yanlış bir uygulamadır. Onların yaptığı bir insanlık ve her şey bu ülkede para değildir. Stokçuluktan vazgeçsinler. Çünkü bu vaziyet onlar içinde iyi olmayacaktır. Eski zamanlarda gene stokçular ve fırsat zamcıları vardı. Vatandaşlar bu zamların altında eziliyor. Neticede yağını, şekerini almakta zorlanıyor. Her zor günlerde ya firmalar kazanıyor ya da zincir marketler. Ben vatandaşlarımızın stokçulara karşı, zam fırsatçılarına karşı her zaman kendi bakkalından alışveriş yapmasını istiyorum ve stokçulara kesinlikle fırsat vermeyelim. Benzinin çıkmasıyla ise küçük esnaf, orta gelirli vatandaşlar etkilenir” şeklinde konuştu.

Ordu’da zam ve stokçuluğa çıplak vatandaş protestosu!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.