Ordu’da maç esnasında sahaya Kur’an-ı Kerim’den yapma konfeti atıldı!

Ordu’da yeni stadın ilk maçında büyük bir skandal meydana geldi. Kur’an-ı Kerim sayfaları konfeti biçiminde sahaya fırlatıldı. Olayla alakalı biri taraftar grubu lideri 4 kişi gözaltına alınırken Ordu Valiliğinden de açıklama geldi.
Takip et
Ordu’da maç esnasında sahaya Kur’an-ı Kerim’den yapma konfeti atıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ordu’da oynanan ve aynı zamanda Yeni Ordu Stadının açılış maçı olan Orduspor 1967 ile Kırıkkale Büyük Anadoluspor arasındaki TFF 3. Lig 3. Grup müsabakasının 52. dakikasında bir skandal meydana geldi. Plaka numarası 52 olan Ordu’nun bu simgesini vurgulamak maksadıyla maçın 52. dakikasında maraton tribününden sahaya konfeti fırlatıldı. Maça giden bir vatandaşın sosyal medya hesabında paylaştığı görüntülerde, Kur’an-ı Kerim ayetlerini içeren sayfaların parça parça kesilerek konfeti olarak sahaya fırlatıldı görüldü. Vaziyeti fark eden vatandaşlar, emniyet görevlilerine haber verdi. Polisler, stat çalışanları ve bazı taraftarlar yerdeki Kur’an sayfalarını topladı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Büyük tepki toplayan olayla alakalı soruşturma açıldı. Sahaya konfetileri fırlattığı tespit edilen 4 kişi gözaltına alındı. Ordu Valiliğinden konuyla alakalı yapılan açıklamada şu şekilde dendi:

“Yeni Ordu Stadyumunda 23 Ekim 2021 tarihinde oynanan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği SK-Kırıkkale Büyük Anadolu Spor 3. Lig futbol müsabakasının 52. dakikasında sahaya atılan konfeti ve kağıtlar arasında Kur’an-ı Kerim’den ayetler yazılı ve Türk bayrağı parçaları görülmesi üstüne Emniyet Müdürlüğümüzce olayla alakalı tahkikat ivedi yapılmış; Ş.Ö adlı Forza Fidangör taraftar grubu lideri tarafından orta ve lise öğrencilerinden kullanmadıkları ders kitaplarını getirmelerini istedikleri, öğrencilerin bu kitapları C.D ve Ü.T adlı şahıslara getirerek teslim ettikleri, bu iki şahsın da toplanan kitapları B.M. adlı şahsa teslim ettikleri ve iki ayrı matbaada kestirerek konfeti haline getirdikleri belirlenmiştir. İlgili 4 şahıs kısa zamanda gözaltına alınmış olup konu ile alakalı adli ve idari tahkikat devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.