Ordu’da kıyıya vuran yunus için vatandaş seferber oldu!

Ordu'nun Fatsa ilçesinde tam bir insanlık örneği görüldü. Kumsala vuran bir yunusu gören vatandaşlar, onu bir çuvala koyup derin bir yere götürdüler. Yunus vatandaşlar sayesinde yeniden hayata tutundu.

Ordu’nun Fatsa ilçesine bağlı Bolaman Mahallesi’nde dolmuşçuluk yapan Yusuf Özdeniz, deniz kenarında gezerken bir ses duydu. Sesin olduğu bölgeye baktığında bir yunusun kıyıya vurduğunu fark etti. Ardından kumsala vuran balığı arkadaşlarının yardımıyla bir çuvala koyarak daha derin bir yerde denize bıraktılar.

BİRKAÇ TUR ATIP GÖZDEN KAYBOLDU

İHA’da yer verilen habere göre ortalama 10 dakika süren balık kurtarma operasyonu başarılı olunca çevredeki vatandaşlardan bu davranışı takdir kazandı. Hayat alanına tekrardan kavuşan yunus, birkaç tur attıktan sonra gözden kayboldu.

“İKİ DAKİKA İÇİNDE KENDİNE GELDİ”

Kurtarma anlarını anlatan Yusuf Özdeniz, “Deniz kenarında yunus balığının karaya vurduğunu gördük. Hemen arkadaşıma haber verdim ve bulduğumuz çuvala balığı koyarak sığ bulunan denizden balığı çıkardık ve daha derin bir yere bıraktık. Açık denizde biraz dengesini kaybetmiş gibi yüzdü. 2 dakika sonra toparlandı ve tekrar hayat alanı olan denize doğru ilerleyerek gözden kayboldu” şeklinde konuştu.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı