Ordu Çambaşı kayak merkezi hakkında merak edilenler

Kuzey Yıldızı dizisinde Kuzey’le Yıldız’ın tatil için gittiği kayak merkezi merak konusu oldu. Kayak merkezi nerede, bungalov evlerinin fiyatı ne? Çambaşı Yaylası hakkında bilgiler haberimizde

Ordu'nun Çambaşı Yaylası kış sporları tutkunları için saklı cennet. Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi, bölgeye yapılan yatırımların ardından ziyaretçilerini benzersiz bir doğayla buluşturuyor. Bungalov evlerde konaklayan turistler, karlarla kaplı yaylada keyifli anlar geçiriyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘3 ay değil, 12 ay Ordu’ sloganıyla başlatılan turizm çalışmaları kapsamında yıl boyunca turizmin yaşanması ve özellikle kış turizmin canlandırılması adına Ordu’da önemli yatırımlara imza atılıyor. Bu kapsamda denize ve havaalanına en yakın olma özelliğine sahip olan Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezinde inşa edilen 12 adet bungalov, kış aylarında kayak sporu yapmak ve doğa ile iç içe olmak isteyenler için sezona hazır hale getirildi.

Ordu'da 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'nda büyükşehir belediyesince inşa edilen ahşap bungalov evler, yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra doğa tutkunlarının da ilgi odağı oluyor. Kar motoruyla ulaştıkları özel tasarımlı bungalov evlerde kalanlar, kış güzelliğinin yaşandığı yayladaki, eşsiz manzaranın da keyfini çıkarıyor.

Kentin, önemli turizm merkezlerinden biri olan denizden 2 bin metre yükseklikteki Çambaşı Yaylası'na, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 2’si suit, 10’u standart olmak üzere 12 ahşap bungalov ev inşa edildi.

Bölge turizmine katkı sunması amacıyla, yapım aşaması ve çevre düzenlemesinin tamamlanmasının ardından hizmete açılan bungalov evler, kısa sürede, yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisini topluyor.

Kent gürültüsü ve iş stresinden uzaklaşmak isteyen tatilcilerin ilgi odağı olan özel tasarımlı evler, doğa tutukları tarafından da tercih ediliyor.

Kar motoruyla ulaştıkları bungalov evlerde konaklayanlar, kış güzelliğinin yaşandığı yaylada, eşsiz manzaranın da keyfini çıkarıyor.

Kendisine özgü özel tasarımıyla dikkat çeken bungalovlarda, özellikle tatil günlerinde rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, bungalov projesinin sadece Türkiye’de değil dünyada da ses getirdiğini belirterek, “Ordu’da kış turizmini geliştirmek ve Ordu’yu her mevsim yaşanılabilir bir hale getirmek amacıyla çalışmalarımız her yönlü devam ediyor.

Burası özenle dizayn edildi. Bungalovlar tıpkı peri masallarını andırıyor. Konforuna da diyecek yok. Bungalovların faaliyete geçmesiyle birlikte 7’den 70’e herkes büyük ilgi gösterdi. Sadece Türkiye’den değil, dünyadan da buranın neresi olduğunu soruyorlar.

Açıklamada, bungalovların fiyat tarifesine de yer verilerek, şunlar aktarıldı

DOĞA İLE İÇ İÇE BUNGALOVLAR

Çambaşı Doğa Tesislerinde bulunan 12 adet bungalov, süit ve standart odalarıyla yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek. Mevsim şartlarına uygun yalıtımla yapılan evler dubleks ve asma katlı olarak iki tip inşa edildi. Çam ağaçları arasında yapılan evler kayak yapanların kuşbakışı izlenebileceği bir konumda yer alıyor. Bir evde bulunması gereken tüm eşyaların bulunduğu bungalovlar vatandaşlara doğa ile iç içe konforlu konaklama imkânı sağlayacak.

ÇAMBAŞI YAYLASI BUNGALOV FİYATLARI

Sezona hazır hale getirilen bungalovların standart odaları diğer turizm merkezlerinden daha ucuz olarak belirlendi, 2019 fiyatlarına göre bungalov evlerin fiyatı hafta içi 500 TL, hafta sonu 600 TL, süit odaları ise hafta içi 600 TL, hafta sonu 750 TL olarak belirlendi. Standart odalarda en fazla 5 kişi konaklayabilirken süit odalarda ise 4 kişi konaklayabilecek. Extra kişi başı günlük 145 TL fix bedeli alınıyor. Günlük sınırsız telesiyej, kayak takımı, 3 öğün fix menü (günün yemekleri) fiyata dâhil olarak belirlendi. Yılbaşı, resmî tatil ve sömestr tatil günlerinde de hafta sonu fiyat tarifesi uygulanacak.

NOT: Fiyatlar değişiklik gösterebilir!

ÇAMBAŞI KAYAK MERKEZİ FOTOĞRAFLARI

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı