adplus-dvertising

Operasyon çocuğu sözlerine Ümit Özdağ’dan yeni cevap!

Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisi hakkındaki sözleri üstüne bakanlık kapısına giden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Soylu’nun “Operasyon çocuğu” sözlerine cevap veren Özdağ, “Benim Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin değişik kurumları için Türkiye’nin milli güvenliği konusunda yazılı görevlendirme ile bazı operasyonları yaptığım doğrudur.” şeklinde konuştu.
Takip et
Operasyon çocuğu sözlerine Ümit Özdağ’dan yeni cevap!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisi için sarf ettiği “Adam yerine, insan yerine koymam. Benim için hayvandan aşağı biridir. Operasyon çocuğudur, Soros çocuğudur. İstihbarat elemanı olduğu apaçık bellidir” sözlerinin sonrasında bakanlık binasına gitmişti. Bakanlık binası önünde arbede meydana gelirken Özdağ, “Süleyman Soylu, ya sen özür dilersin ya da bu kavga sonuna kadar devam eder” demişti.

SIĞINMACI PROBLEMINE DEĞİNDİ

Siyaset gündemini hareketlendiren sözler ardından Ümit Özdağ, bugünse Zafer Partisi Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Özdağ, “Kıymetli gazeteciler, ülkemizin karşı karşıya olduğu en ağır problem şüphesiz stratejik göç mühendisliği ile ülkemize yönlendirilen kaçak göçmenlerdir. Bu problem ülkemizin geleceği üstüne bir kabus gibi çökmüştür. Eğer tedbir alınmazsa demografik yapımız değişecek, Türkiye açlığa, sefalete ve en önemlisi bir dış savaşa sürüklenecektir. Göçün temel sebebi AK Parti’nin yanlış göç politikasıdır. Netice olarak İçişleri Bakanlığı kayıtlarına göre 7 milyon 730 bin yabancı yaşamaktadır. Kayıtsızların tahmini rakamı buna dahil değildir. Şuana kadar 8 milyon üstünde olduğunu düşünüyorduk fakat şuanda görünüyor ki Türkiye’deki yabancı sayısı 10 milyonun üzerine çıkmıştır.” şeklinde konuştu.

“BAZI OPERASYONLAR YAPTIĞIM DOĞRUDUR”

Bakan Soylu’nun kendisi hakkında sarf ettiği “Operasyon çocuğu” cümlesine de cevap veren Özdağ, “Benimle alakalı olarak ‘Soros Çocuğu’ ifadesini kullanmaktadır. Soros ve desteklediği vakıflar sığınmacıların Türkiye’de kalmasını desteklemektedir. Soylu bir de benim için “operasyon çocuğu” demiş. Benim Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin değişik kurumları için Türkiye’nin milli güvenliği konusunda yazılı görevlendirme ile bazı operasyonları yaptığım doğrudur. Soylu’nun yer aldığı operasyonlarla benim gerçekleştirdiğim operasyonlar arasında gerçekten oldukça fazla fark var. Soylu’ya moralini bozacak ama bir şey daha söyleyeyim, kendi bakanlığı döneminde İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan ama yaptırılan bazı bilimsel çalışma merkezli operasyonlarda benim yetiştirdiğim kadrolar tarafından gerçekleştirilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.