OnePlus 7 Pro’ya Akvaryum ve Havuz Testi!

Otoritelerin tamamı tarafından geçer not alan "OnePlus 7 Pro", suya dayanıklılık sertifikasına sahip olmadığı halde, testlere alındı.
OnePlus 7 Pro’ya Akvaryum ve Havuz Testi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hızlı işlemcisi, ekran kalitesi ve üstün kamerasıyla tüm otoritelerin beğenisini kazanan telefon, fiyat performans açısından yılın telefonu olmaya aday. Ancak rakiplerinden farklı olarak su geçirmez sertifikasına sahip değil. Yine de üretici firma, cihazın su geçirmez olduğunu iddia ediyordu. Bunun üzerine telefonun su geçirip geçirmediği test edildi. One Plus 7 Pro testleri başarıyla geçti.

OnePlus CEO’su Pete Lau, şirketin cihaza su geçirmezlik sertifikasını neden almadığını anlattı. Lau, “Şirket olarak su geçirmezlik sertifikasını bilerek atlıyoruz. Çünkü bu sertifika ve testler, OnePlus müşterilerine fiyat artışı olarak yansımak zorunda kalacak. Bunun yerine kullanıcılarımıza bu bilgiyi birinci ağızdan duyurmayı yeterli buluyoruz. Eğer telefonlarımızı sertifikalandırırsak, fiyatlarımız 30 dolar daha fazla olabilir.” şeklinde konuştu.

AKVARYUM VE HAVUZ TESTLERİ UYGULANDI

Yapılan 30 dakikalık akvaryum testlerinin tamamında OnePlus 7 Pro sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Kamerası düzgün fotoğraf çekebiliyor, hoparlör ve ekran bozulmuyor. Fakat, havuz ve deniz testlerinde One Plus 7 Pro sınıfta kalıyor. Bir havuzun dibine 30 dakika süreyle bırakılmaya hazırlanan cihaz, daha 8. Dakikada bir daha açılmamak üzere kapanıyor. Testler cihazın yine de su geçirmezlik testlerinden başarıyla çıktığını gösteriyor. Çünkü, 30 dakika süren akvaryum testlerinde bozulmuyor ve daha yoğun basınca sahip havuz testinde 8 dakika boyunca bozulmadan durabiliyor. Kimsenin havuza düşen bir telefonu, 8 dakika boyunca havuzun dibinde bırakmayacağı varsayılırsa, CEO’nun vadettiği su geçirmezlik özelliği gerçekten de doğruymuş denilebilir.

  • oneplus 7 pro
  • test
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.