adplus-dvertising

Önce tekmeyle alarmı kontrol etti, sonra aracı çaldı

Küçükçekmece’de kimliği belirsiz iki kişi, tekmeyle alarmını kontrol ettikleri aracı çaldı. Şüphelilerin arabası çaldığı anlar güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.
Takip et
Önce tekmeyle alarmı kontrol etti, sonra aracı çaldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, dün 05.30 sıralarında Küçükçekmece İnönü Mahallesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, kimliği henüz tespit edilemeyen 2 kişi sokağa gelerek önce etrafı kontrol etti, şahıslardan biri araca tekme atarak araçta alarm olup olmadığına baktı. Araçta alarm olmadığını anlayan ve yüzünde maske olan iki şahıstan biri önden yürüyüp sokağı kontrol ederek giderken, öbür şahıs ise 34 UG 5054 plakalı araca binerek gitti. O anlar güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

“Tekme atan alarm var mı yok mu diyerek kontrol etti”

Sabah işe gitmek için aracına gelen Cengiz Altındal, aracın yerinde olmadığını fark etti. Güvenlik kameralarına bakan Altındal aracının iki kişi tarafından çalındığını gördü. Araç sahibi güvenlik kameralarıyla karakola giderek şahıslardan şikâyetçi oldu. Çalınan aracıyla alakalı konuşan Cengiz Altındal, “Bende iki araç vardı. Biriyle işe gitmiştim, diğeri buradaydı. Sabah işten geldiğimde aracımın olmadığını fark ettim. O aracı ağabeyim kullanıyordu. Sonra ağabeyime araç nerede diyerek sordum. Ağabeyim de ‘oraya bırakmıştım’ şeklinde konuştu, ben de orada yok dedim. Aşağıda kamera var. Sonra çalındığını fark ettik. Kameradan baktık, 2 kişilerdi, yüzleri maskeliydi. Bir tanesi tekme attı, tekme atan kişi 3 kere tekme attı. Tekmeyi atan alarm var mı yok mu diyerek kontrol etti. Sonra otomobile bindi. Biri aşağı doğru yürüdü, diğeri de aracı alıp gitti. Biz şikâyetçi olduk. Araç ortalama 70 bin lira değerinde” dedi. Polis ekipleri şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.