adplus-dvertising

Ömer Onan: ‘Bu durum FIBA’nın beceriksizliği, iş bilmezliğidir’

A Milli Baksetbol Takımı’nın, 2022 Avrupa Basketbol Şampiyonası Son 16 Turu’nda yarın Fransa ile oynayacağı karşılaşmanın başlama saatiyle alakalı Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Koordinatörü Ömer Onan, “Maçı çok manasız bir biçimde saat öğlen 12.00’ye koymalarına karşın biz gene gidip müthiş bir mücadele vereceğiz. Bu vaziyet tamamen FIBA’nın beceriksizliği, iş bilmezliğidir” şeklinde konuştu.
Takip et
Ömer Onan: ‘Bu durum FIBA’nın beceriksizliği, iş bilmezliğidir’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Genel Koordinatörü Ömer Onan, FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’nda Gürcistan ile oynanan müsabaka ve yarınki Fransa maçı hakkında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

“FIBA’nın turnuvanın genelinde çok büyük organizasyon eksikleri var”

Gürcistan’da kendileri için mühim şeyin milli takım kafilesinin güvenliği olduğuna dikkat çeken Ömer Onan, “FIBA’nın yetkilileri, güvenliğimizi en üst seviyede sağlayacaklarının garantisi verdikten sonra biz devam etme kararını aldık. Orada o dakikaları izleyenler, bu vaziyete şahit olanlar tarihe not düşsünler. Biz tavrımızın ve söylemlerimiz hala arkasındayız. FIBA ile yazışmalarımızda da bunu belirttik. Ama yalnızca bizimle ilgili olan vaziyette değil, FIBA’nın turnuvanın genelinde çok büyük organizasyon eksikleri var. Şuanda önümüzde Almanya’da çok büyük bir maç bizi bekliyor. Bütün yoğunluğumuzu ve konsantrasyonumuzu oraya yöneltmiş vaziyetteyiz” dedi.

“Bu vaziyet FIBA’nın beceriksizliği, iş bilmezliğidir”

Yarın Fransa ile oynanacak son 16 turu müsabakasının saati ile ilgili sorulan soruya da yanıt veren Ömer Onan, “Almanya’daki maç ile ilgili orada yaşayan ve bizi takip edecek olan vatandaşlarımıza da bir çağrımız var. Almanya’da en fazla izleyiciye sahip olabilecek takım, Almanya’dan sonra biliyoruz ki Türkiye’dir. Her ne kadar maçı çok manasız bir biçimde saat öğlen 12.00’ye koymalarına karşın biz gene gidip müthiş bir mücadele vereceğiz. Ben inanıyorum ki Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarımız her zaman olduğu gibi takımımızı gene yalnız bırakmayacaklar. Saat kaç olursa olsun salonu dolduracaklarına inanıyorum. Bu vaziyet tamamen FIBA’nın beceriksizliği, iş bilmezliğidir. Olimpiyat finali oynamış Fransa ile maçın oynanacağı ülkede en fazla izleyici yahut vatandaşa sahip Türkiye’nin maçını öğlen 12.00’ye koymak nereden bakarsanız bakın beceriksizliktir. Sanırım bu bir kamera şakası, biz artık söyleyecek söz bulamıyoruz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.