adplus-dvertising

Ömer Faruk Yurtseven: ‘Büyük Britanya maçında hızlı başlayıp, güçlü bitirmemiz gerekecek’

A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın başarılı oyuncusu Ömer Faruk Yurtseven, NBA’de oynamanın sorumluluğunun da büyük olduğunu belirterek, “Her maça çıktığında insanlar biliyor, ‘Bu Türkiye’den bir oyuncu.’ ABD’de Türkiye’yi bilmeyen insanlar var ve onlara öğretebilmek, gösterebilmek ayrı bir his” şeklinde konuştu.
Takip et
Ömer Faruk Yurtseven: ‘Büyük Britanya maçında hızlı başlayıp, güçlü bitirmemiz gerekecek’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

A Milli Erkek Basketbol Takımı, FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri ilk tur son maçında 3 Temmuz Pazar günü Büyük Britanya ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Bu müsabaka öncesinde millilerin başarılı oyuncusu Ömer Faruk Yurtseven, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulundu. Takımın vaziyetinin iyi ve moralinin yerinde olduğunu belirten Yurtseven, “Sezonların yeni bitmesine karşın enerjiler de yerinde. Onu görmek çok iyi. Çünkü bir hırs var, Türkiye adını gerektiği yere koymak için. Mühim bir maç olduğunu bildiğimiz için ciddiye alırsak kazanabileceğimiz bir maç. Hızlı başlayıp, kuvvetli bitirmemiz gerekecek. Herkes hazır.

Sezonun yeni bitmesine karşın morallerin yüksek olması herkesteki o hırsı gösteriyor. Bu da pozitif. Ergin hocanın özgüveni, kazanma isteğiyle de birleştirince, Ergin hocanın şampiyon söylediğini işittim, bu söylediğinin yüzde iki yüz arkasındayım. Kim olursa olsun savaştığımız sürece bir şansımız var. Biz de onu yapacağız” diyerek konuştu.

NBA’de Miami Heat’te oynayan 24 yaşındaki basketbolcu, bu sezonki performansı için, “16 maçlık süreç oldukça iyiydi. Ben bunu 82 maça, play-off’ları da eklersen 100 maça yaymak istiyorum. Onun için oynamam gerekiyor. Şu anki tek hedefim ve odağım oynamak, oynama süresi” dedi.

“ABD’de Türkiye’yi bilmeyen insanlar var ve onlara öğretebilmek, gösterebilmek ayrı bir his”

NBA’de bir Türk olarak oynamanın nasıl bir duygu olduğunu anlatan Ömer Faruk Yurtseven, “NBA’de oynayan Türk oyuncular olarak oldukça az kişi olduğumuz için bir taraftan da gururlandırıyor. Sorumluluğu da çok büyük oluyor. Her maça çıktığında insanlar biliyor, ‘Bu Türkiye’den bir oyuncu.’ ABD’de Türkiye’yi bilmeyen insanlar var ve onlara öğretebilmek, gösterebilmek ayrı bir his” ifadelerini kullandı.

Son olarak A Milli Basketbol Takımı’ndaki ve gelecek sezonki kişisel hedefleri için de başarılı basketbolcu, “Eurobasket’teki hedefimiz şampiyonluk. Bunun temelini zaten şuanda atmaya başladık. NBA sezonu olarak hedeflerim büyük. Şu an onları açıklamak için çok erken” şeklinde konuştu.

Oğuzhan Ort – Ozan Buğra Koşar – Mehmet Şirin Topaloğlu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.