Ömer Çelik’ten Önemli Açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarında Diyarbakır annelerine değinen Çelik, yabancı basının bu olaya sessiz kalmasını eleştirdi. Devletin bütün gücüyle mücadele ettiğine değinen Ömer Çelik, “Annelerin ortaya koyduğu yaklaşım tüm dünyada teröre karşı en güçlü sestir. Anneler onurlu gelecek ve haysiyetli hayat isteyerek bunu oraya koyuyorlar.” dedi.

AK Parti’nin yaptığı reformların askerlik kanunu ile başladığını dile getiren Çelik, “Toplumdan, vatandaşlarımızdan, genç kardeşlerimizden gelen istekler doğrultusunda kapsamlı değerlendirmeler yapıldı. Sosyolojik gerçeklere uygun bir düzenleme yapıldı.” dedi.

GÜVENLİ BÖLGE İÇİN GEREKLİ ADIM ATILACAK

Gündemin ana konularında biri olan güvenli bölge konusuna da değinen AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, müttefiklerimizle bu işi beraber yapmak istediklerini dile getirdi ve “Bu mümkün olmadığı durumlarda egemen ve kudretli bir devlet olarak kendi halkının, bölge halkının çıkarlarını koruyacak kapasiteye sahiptir.” dedi.

ERKEN SEÇİM DİYE BİR ŞEY YOK

Erken seçim iddiaları ile ilgili gelen bir soruya ise Çelik, erken seçim diye bir şey olmadığına değindi ve Türkiye’de siyasetin patronu vatandaştır dedi. Vatandaşın beklentisinin reformların yapılması olarak gören Ömer Çelik, “Sorunların azaltılması ve önümüze bakacak şekilde politikalar ortaya konması. Bunu herhangi bir politik meydan okuma olarak getiriyorsa bunu gündeme getirecek en son kişi Kılıçdaroğlu’dur.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı