Ölümü Beklerken Yetkililer İmdadına Koştu

Ankara'da zifte düşen talihsiz keçinin yardımına ekipler koştu. Uzun uğraşlar sonucu saplandığı yerden çıkartılan yavru keçi, sahibine teslim edildi.
Takip et
Ölümü Beklerken Yetkililer İmdadına Koştu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara’da bu sabah koyun otlatan bir çobandan gelen ihbar üzerine harekete geçen ekipler, sürüden ayrılarak yol kenarındaki zifte düşen yavru keçiyi kurtarmak için seferber oldu. Olay yerine gittiklerinde talihsiz keçiyi hareketsiz halde bulan ekipler, uzun uğraşları sonucunda istediklerini elde etti.

Yol çalışması yapan ekiplerin bırakıp gittikleri zift, talihsiz keçiyi canından ediyordu. Çobanın bir anlık dikkatsizliği sonucu sürüden ayrılan yavru keçi, yol kenarında üstü açık bırakılan zifte düştü. Keçinin çırpındığını fark eden çoban, ne yaptıysa keçiyi saplandığı ziftten çıkaramadı. Bunun üzerine yetkililere haber vererek yardım istedi. Gelen ihbar üzerine harekete geçen itfaiye ekipleri, hareketsiz halde buldukları keçi için adeta zamanla yarıştı. Uzun uğraşlar sonucunda keçiyi saplandığı yerden çıkartan ekipler, büyük mutluluk yaşadı.

ÇOBAN, YETKİLİLERE SESLENDİ

Keçisini kurtaran ekiplere teşekkür eden çoban da bölgede küçükbaş hayvan sayısının fazla olduğunu belirterek yetkililerden yapılan çalışmalar esnasında ziftleri yol kenarına atmamalarını istedi. Daha önce de benzer olaylar yaşadığını belirten çoban, “Birkaç kez daha benzer olay yaşadık. Ancak o zaman kendi çabamızda hayvanlarımızı saplandıkları yerden çıkartabilmiştik. Yetkililerden ricamız çalışmalar tamamlandıktan sonra bölgeyi temiz bıraksınlar” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.