Ölüm bahçesi yıldırımla sadece Seda Öztürk’ü almamış!

Kütahya'da yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Seda Öztürk (22), gözyaşlarıyla toprağa verildi. Yakup ve Emine Öztürk çiftinin, daha önce 2 yaşındaki olan çocuklarını da aynı bahçedeki su kanalına düşmesi sonucu kaybettiği öğrenilirken, aynı bahçede ikinci kez evlat acısı yaşandığı ortaya çıktı. Baba Yakup Öztürk, yıldırım düşen çardak altında taziyeleri kabul ederken, köylüler aileye acısını hatırlamaması için yıldırım düşen ağacı kesti.
Takip et
Ölüm bahçesi yıldırımla sadece Seda Öztürk’ü almamış!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kütahya’ya 40 kilometre mesafedeki Hamidiye Kızılcaören köyünde oturan Yakup ve Emine Öztürk çiftinin 5 çocuğundan biri olan Bartın Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi İlahiyat bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Seda Öztürk, dün ağaç altında oturduğu çardakta yıldırım düşmesi neticesi ağır yaralandı. Yakınlarının ihbarıyla gelen sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılan Öztürk, doktorların bütün müdahalesine karşın yaşamını yitirdi.

YILDIRIMIN DÜŞTÜĞÜ AĞAÇ, KÖYLÜLER TARAFINDAN KESİLDİ

Genç kızın ölümü köyde büyük üzüntüye neden oldu. Dün acı haberin sonrasında sinir krizi geçiren Yakup ve Emine Öztürk çifti, bugün evlerinin bahçesinde yıldırım düşen çardak önünde taziyeleri kabul etti. Gözyaşlarına hakim olamayan aileye köylüler destek olurken, yıldırım düşen ağaç ise üzüntü vermemesi için kesildi. Hamidiye Kızılcaören köyü muhtarı Özkan Yiğit, köyde büyük bir acı meydana geldiğini ifade ederek, “Dün ağaca yıldırım düşmesi neticesi kardeşimiz vefat etti. Biz de bugün ailenin acısı biraz dinsin diyerek yıldırım düşen ağacı kestik. Kızımız geçtiğimiz aylarda pikniğe çıkan ve Gürlek mevkisinde kaybolan yaşlı bir kadını sabaha karşı evlerinin önünde bulup, içeri alarak karnını doyurduktan sonra yetkililere teslim etmişti. Başımız sağ olsun, acımız büyük” şeklinde konuştu.

EN SON KPSS SINAV KİTAPLARI İSTEMİŞ

Cemil Öztürk, kız kardeşinin en son kendisinden Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) hazırlanmak için kitap istediğini söyleyerek, “Kardeşim üniversitede 4’üncü sınıf öğrencisiydi. Çok neşeli yaşam dolu bir insandı. En son telefonla konuştuk ve benden KPSS sınavına girmek istediğini ve bunun kitap getirmemi istedi. Bende ona istediği kitapları alıp getirdim. Evde çalışarak sınava hazırlanacaktı” diyerek konuştu.

AYNI BAHÇEDE İKİNCİ ACI

Yıldırım düşmesi neticesi kızları Seda’yı kaybeden Yakup ve Emine Öztürk çiftinin, köy evlerinin bahçesinde daha önce de 2 yaşındaki Nihal adlı çocuklarını 1980 senesinde su kanalına düşmesi neticesi kaybettiği öğrenildi. Komşuları Öztürk çiftinin aynı bahçede ikinci defa evlat acısı yaşadığını belirtti.

TOPRAĞA VERİLDİ

Kütahya’daki hastanede otopsi işlemleri tamamlanan Seda Öztürk’ün cenazesi köydeki evine getirildi. Ailesi ve yakınlarının gözyaşları arasında helallik alındı. Cenaze daha sonra köy girişindeki mezarlığa götürüldü. Buradaki babası Yakup Öztürk, ağabeyi ve kardeşlerinin yanı sıra köylülerin yanı sıra üniversiten arkadaşı yer aldı. Öztürk, kılınan cenaze namazının sonrasında köy mezarlığında gözyaşlarıyla toprağa verildi.

KAYIP KADINI EVİNDE MİSAFİR ETMİŞ

Yıldırım düşmesi neticesi yaşamını yitiren Seda Öztürk’ün, geçen sene Eylül ayında yakınlarıyla pikniğe gittikten sonra ormanda kaybolan Müzeyyen Turan (83) evlerine yakın bir alanda bularak evinde konuk ettiği öğrenildi. Kayıp yaşlı kadına yardım eden Seda Öztürk’ün daha sonra ise jandarma ve sağlık ekiplerine haber vererek ailesine kavuşmasını sağladığı söylendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.