adplus-dvertising

Olimpiyat şampiyonu boksör Busenaz Sürmeneli’nin hayatı kitaplaştırıldı

Türkiye’ye kadınlarda 17 sene sonra olimpiyat altın madalyası kazandıran milli boksör Busenaz Sürmeneli’nin yaşam hikayesi ve başarıları, basın mensubu yazar Ersin Şiyhan tarafından kitaplaştırıldı.
Takip et
Olimpiyat şampiyonu boksör Busenaz Sürmeneli’nin hayatı kitaplaştırıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu milli boksör Busenaz Sürmeneli’nin biyografisinin konu aldığı ‘Altın Yumruk Busenaz Sürmeneli’ isimli kitap, basın mensubu yazar Ersin Şiyhan imzasıyla Profil Kitap aracılığıyla yayımlandı. Bu kitap aynı zamanda Şiyhan’ın ikinci kitabı oldu. Kitapta Sürmeneli’nin çocukluğu, Antrenörü Cahit Süme tarafından boksa yönlendirilmesi, yaşadığı zorluklar, elde ettiği başarılar akıcı bir dille okurlara aktarıldı.
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ‘Kesinlikle Pes Etmek Yok’ sloganının yer aldığı kitabın ön sözünü kaleme aldı. Kasapoğlu yazısında sporun, sporcuların yalnızca kendilerini değil takipçileri olan milyonları da derinden etkileyen bir olgu olduğunu söyleyerek, Türkiye’nin son senelerde spora ve sporcuya yaptığı yatırımlar sayesinde mühim başarılar elde ettiğini belirtti. Sürmeneli’nin olimpiyat altın madalyası kazandığı Tokyo Olimpiyatları’nda karşılaşmaları bizzat yerinde takip ettiğini hatırlatan Bakan Kasapoğlu, “Busenaz, ‘Çocukluk hayalim avuçlarımın içinde’ derken esasında yalnızca kendi hayalini gerçekleştirmekle kalmamış, bu toprakların çocukları için kuvvetli bir ilham kaynağı olmuştur. Onun Karadeniz’in bağrından şampiyonluk kürsülerine uzanan hikayesi, nesiller boyu takdir, gurur ve hayranlıkla hatırlanacaktır” ifadelerini kullandı.

Kitabın son bölümünde ise Busenaz’ın, olimpiyat altın madalyasını söz verdiği üzere Şehit Eren Bülbül’ün mezarına götürdüğü aktarıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.