Ölen Kardeşini, Adını Tarlaya Yazarak Yaşatıyor

Çorum'da esnaflık yapan Mesut Turan isimli vatandaş, 2009 yılında kanserden ölen kardeşini her ölüm yıl dönümünde traktörle tarlaya adını yazarak yaşatmaya çalışıyor.

Çorum’da bundan 9 yıl önce kardeşi Ömer Turan’ı kanserden kaybeden Mesut Turan’ın aradan geçen zamanda acısı bir türlü dinmedi. Kardeşinin anısını yaşatmak için her ölüm yıl dönümünde  buğday tarlasına ‘Ömer’ yazan Turan, yaptığıyla herkesi duygulandırdı.


SEBEBİNİ ÖĞRENEN GÖZYAŞLARINI TUTAMIYOR

İki çocuk babası Mesut Turan’ın kardeşi Ömer Turan, 2009 yılında çağımızın illeti kanser hastalığına yenik düştü. Genç yaşta hayatını kaybeden Ömer’in ölümü, en çok ağabeyini etkiledi. O gün bugündür kardeşinin acısıyla kavrulan Mesut Turan, kardeşinin her ölüm yıl dönümünde, traktöre taktığı pullukla sürdüğü buğday tarlasına ‘Ömer’ yazıyor. Yazıyı görenler ilk başta şaşırsa da hikayesinin öğrenince gözyaşlarına hakim olamıyor.

“ACISINA DAYANAMIYORUM”

Kardeşini kaybettikten sonra hayatlarının eskisi gibi mutlu geçmediğini belirten Turan, “Kardeşimin iş yaptığı tarlalarda şimdi ben çalışıyorum. Buralardan her geçtiğimde onun hatıraları gözümde canlanıyor. Acısına dayanamıyorum. Ben de hatırasını yaşatmak için her yıl buğday hasadından sonra traktörümle kocaman harflerle tarlaya ‘Ömer’ yazıyorum. Kalemle kağıda yazar gibi kardeşimin adını tarlaya kazıyorum. Görenler şaşırıyor. Tarlanın yanında şehirler arası yol var. Oradan araçlarıyla geçenler görüp, bölgedeki tanıdıklarına soruyorlar. Kardeşim için dua etseler, bana yeter” ifadelerini kullandı.

İşte görenleri duygulandıran o kareler; 


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı