Ölen İngiliz turist servetini Kuşadası’ndaki otel çalışanına bıraktı!

Senelerdir tatil için Kuşadası’na gelen İngiliz turist Charles George Courtney geçtiğimiz günlerde vefat etti. Vasiyeti ailesine okunan Courtney’in burada çalışan bir Türk görevliye mirasından pay verdiği gün yüzüne çıktı.
Takip et
Ölen İngiliz turist servetini Kuşadası’ndaki otel çalışanına bıraktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sosyal medya, Taşkın Daşdan adlı Türk çalışanı konuşuyor… Zira Kuşadası’nda bir otelde belboy olarak çalışan Daşdan, filmleri aratmayacak bir hikayeye konu oldu.

Senelerdir çalıştığı otele tatile gelen İngiliz turist Charles George Courtney ile zaman içinde dost olan Daşdan küçük bir servetin sahibi oldu. İngiliz Daily Mail gazetesi vefat eden Courtney’in vasiyetinde Türk dostuna da yer verdiğini yazdı.

Kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturan bu olay, Taşkın’ı kısa zamanda İngiltere’nin en çok konuşulan adlarından biri yaptı.

Courtney’i uzun senelerdir tanıdığını söyleyen Türk çalışan, ‘Otelde herkese eşit davranırız, turist gibi değil ailemizin bir parçası gibi’ şeklinde konuştu.

Taşkın, Courtney’ye de bu şekilde davrandığının altını çizdi. İngiliz turistin çocuklarının eğitimine de destek olduğunu söyleyen Taşkın, hastalığı sebebiyle son senelerinde Courtney ile görüşemediklerini söyledi.

‘Hastalanınca gelmez oldu fakat gene de görüşüyorduk’ diyen Taşkın, işini çok sevdiğini ve çalışmaya devam etmeyi planladığını belirtti.

Gazete Courtney’in Daşdan’a bıraktığı mirasın boyutunu açıklamazken, bu vaziyetin aile bireyleri arasında şaşkınlık ile karşılandığı bilgisini sayfasına taşıdı. Aynı haberde söz konusu mirasın Türk çalışanın ‘bir daha çalışmamasına yetecek miktarda’ olduğu bilgisine yer verildi.

Her sene Kuşadası’na tatile gelen Courtney, bu senenin başlarında yaşamını yitirmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.