adplus-dvertising

Ölen arkadaşının maaş kartını alıp alışverişe çıktı!

Zonguldak’ta elleri ve ayakları bağlı halde cesedi ırmak yakınında bulunan Arif Baykal’ı kasten öldürmek suçlamasıyla hakim karşısına çıkan tutuklu sanık Kadir Akbaş’ın yargılanmasına devam ediliyor. Cesedi bulunan arkadaşının kartıyla alışveriş yaptığı belirlenen sanık, “Kartları bana bırakmıştı, kayıptı. Öldü mü yaşıyor mu diyerek maaşını kontrol ettim” ifadelerine yer verdi.
Takip et
Ölen arkadaşının maaş kartını alıp alışverişe çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçen sene Ocak ayında Çaycuma ilçesine bağlı Filyos Çayı yakınlarında kimliği belirsiz el ve ayakları bağlı halde bir erkek cesedi bulundu. Morga kaldırılan cesedin yapılan kimlik tespitinde Arif Baykal’a ait olduğu belirlendi. Cinayet şüphesiyle harekete geçen ekipler olayla alakası olduğu söylenen Kadir Akbaş’ı gözaltına aldı. İfadesinin sonrasında salıverilen Akbaş’ın sonrasında bölgedeki güvenlik kameraları incelendi.

BANKA KARTIYLA ALIŞVERİŞ YAPMIŞ

Teknik takibe takılan Akbaş’ın, kamera kayıtlarında Arif Baykal ile ırmak kenarında en son beraber görülen kişi olduğu belirlendi. Tekrardan gözaltına alınan Akbaş’ın evinde yapılan aramada ise öldürülen Arif Baykal’a ait banka kartları da ele geçirildi. Baykal’ın maaşını çektiği, banka kartıyla marketten alışveriş yaptığı da belirlenen Akbaş, sevk edildiği adliyece tutuklanarak cezaevine yollandı.

“KARTLARI GİTMEDEN BANA BIRAKTI”

Kasten adam öldürme” suçlamasıyla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan Akbaş, bir önceki duruşmasında 11 seneden bu yana tanışıklığı olduğunu ifade ettiği Arif Baykal’ı öldürdüğüne yönelik suçlamaları kabul etmedi. Arif Baykal’ın bir müddet önce Bolu’ya gitmek üzere yanından ayrıldığını bir daha hiç görüşmediğini belirten Akbaş, banka kartlarıyla yaptığı alışverişlere ilişkin de “Kartları gitmeden bana bıraktı. Bir süredir görüşmedik. Öldü mü yaşıyor mu diyerek maaşını kontrol ettim” diyen sanığın beden ve ruh sağlığı bakımından cezai ehliyetine ilişkin rapor talep edildi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Sanık; kasten öldürme suçlamasıyla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tekrardan hakim karşısına çıktı. Dosyadaki kanıt vaziyeti ve Adli Tıp Kurumu Raporları’na ilişkin değerlendirme yapan mahkeme heyeti dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı ileri tarihe erteledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.