Öldürdükleri Aslan ile Çirkin Fotoğraf!

Katıldıkları bir safari sırasında, ateş edilerek öldürülen aslanla fotoğraf çekilen utanmaz çifte tepkiler yağıyor.
Öldürdükleri Aslan ile Çirkin Fotoğraf!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kanadalı Darren ve Carolyn Edmonton çifti ateş edilerek öldürülen aslanla fotoğraf çekildi. Güney Afrika’da katıldıkları safari sırasında, gruba doğası gereği saldıran bir aslan, safari güvenliği tarafından öldürüldü. Çiftin ölü aslanla çekildiği alaycı fotoğraf ise tepkilere neden oldu.

Çiftin paylaştığı fotoğrafın altına “Ormanın kralını avlamak gibisi yok” yazması ise tepkileri büyüttü. Fotoğraflar daha sonra turu gerçekleştiren ve aslanı öldüren Legelela Safaris adlı şirketin web sitesinde de paylaşıldı. Doğa severler, seferberlik ilan ederek şirkete şikayetler gönderdi.

UTANMADILAR

Yasadışı avcılıkla mücadele eden bir örgütün kurucusu Eduardo Goncalves, doğa severler adına açıklamalarda bulundu. Erkek aslanın doğası gereği saldırıya geçtiğini belirten Goncalves, insanların talihsiz aslanı ölüme sürüklediğini anlattı. Yetişkin bir erkek aslanın kendini beğenmiş bir çift için fotoğraf öznesi haline getirilemeyeceğini belirten Goncalves, “Sosyal medya hesaplarından gösteriş yapmak için bu aslanın ölümünden zevk duyan bu insanlardan utanıyoruz. Safari şirketinden ve bu çiftten örgütümüz adına şikayetçi olacağız” ifadelerini kullandı. Fotoğrafı sosyal medya hesaplarından silmeyi ısrarla reddeden çift, soruları da cevapsız bırakıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.