Öldürdüğü Kuzeninden Helallik İstemiş

İstanbul Beyoğlu’na 1 ay önce çiçek satmak için geldikleri ve aralarında yaşanan tartışma sonrası kavga etmeye başlayan Halil Budan (19) ve Mehmet Çakar’ın (19) kavgası kanlı bitti. Budan üzerindeki falçatayla kuzeni Çakar’ı yaralayarak öldürdü.

İstanbul Beyoğlu’nda hala-dayı çocuğu oldukları öğrenilen iki kuzen arasında işle alakalı kavga çıktığı ve kuzenlerden Halil Budan’ın Mehmet Çakar’ı falçatayla yaralayarak öldürdüğü  olayda kan dondurucu bir detay daha ortaya çıktı. İşlediği cinayet sonrasında otostop çekerek Adana’ya gittiği öğrenilen Halil Budan, ailesinin yanına giderek kuzenini öldürdüğünü ve mezarına gidip helallik almak istediğini söyledi.

AİLESİ, BUDAN’I KUZENİNİN MEZARINA GÖTÜRDÜ

Vicdan azabı çektiğini ve mezarına giderek helallik almak istediğini ailesine söyleyen Budan, mezarı Adana’da bulunan kuzeninin yanına götürüldü. Aile üyeleriyle mezara gidip kuzeninden helallik isteyen Budan, varsa kendi hakkını da kuzenine helal ettiğini, ahirette buluşacaklarını söyledi.

Emniyet güçlerine teslim olan Budan’ın kuzenini öldürmeden önce Beyoğlu’nda yürürlerken video çektiği öğrenildi. O anların sosyal medyada da paylaşıldığı bilgisi edinildi. Kuzenini öldüren Budan, kuzeni Çakar’ın mezarına 500 metre uzaklıkta ki Adana F Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı