Öldü Sandılar, Morg Kapısında Hayata Tutundu

Antalya’nın Kepez İlçesi’nde iş yerinden çıkan Yonca Hakgüden (19), M.R.K. adlı şahsın kontrolündeki aracın kendisine çarpması sonucu ağır yaralandı. Hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Hakgüden, morga konulmak için sedyeye alındı. Morgun kapısına gelindiğinde ellerini ve bacaklarını oynatan genç kızın hayat döndüğü anlaşılınca büyük hareketlilik yaşandı. 80 gün yoğun bakımda kalan genç kız ve ailesi hayırseverlerden uzanacak bir yardım elini bekliyor.

Antalya’da 16 yaşındayken 2016 yılında trafik kazası geçiren Yonca Hakgüden, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ölüm raporu hazırlanan genç kadın, morga kaldırılmak üzere sedyeye alındı. Morg kapısı önünde elleri ve bacaklarının kıpırdadığını fark eden çalışanlar hemen doktorlara haber verdi.

MORG KAPISINDA HAYATA DÖNDÜ

Öldü sanılan Yonca Hakgüden, morg kapısında elleri ve bacaklarının hareket etmesi sonucu yoğun bakıma tekrar alındı. Burada 80 gün boyunca yoğun bakım tedavisi gören genç kadın, 3 yılda 16 ameliyat geçirdi. Yatağa bağlı ve yardıma muhtaç bir şekilde yaşamaya başlayan Hakgüden ve ailesi kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

Öldü Sandılar, Morg Kapısında Hayata Tutundu
Yonca Hakgüden

Anne Leyla Hakgüden ve baba Arif Hakgüden, kızlarının başından bir an bile ayrılamıyor. İşten ayrılmak zorunda kalan baba Arif Hakgüden, bir oğlunun da yüzde 50 zihinsel engelli olduğunu ve kızlarının bezine kadar her şeyi kendilerinin yaptığını dolayısıyla evden ayrılamadıkları için maddi zorluk yaşadıklarını kaydetti.

Kızı Yonca için hayırseverlerden yardım isteyen ve gerekli tedavi için lazım olan maddi yardım talebinde bulunan çaresiz baba ve anne, yardımseverlerin, tedavisi olan bu hastalık için kızlarına yardım etmesini bekliyor. Öte yandan baba Arif Hakgüden, kızına çarpıp olay yerinden kaçan ve kızının 45 dakika boyunca yolda can çekişmesine sebep olan M.R.K.’nın 3 yıldır hala tutuksuz yargılandığını kaydetti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı