adplus-dvertising

Öldü Denilen Kız Morg Girişi Hayata Döndü

Antalya'da yolun karşısına geçtiği sırada bir aracın çarpması sonucu ağır yaralı olarak götürüldüğü hastanede 'öldü denilen' Yonca Hakhüden (19) morg kapısında hayata döndü.
Takip et
Öldü Denilen Kız Morg Girişi Hayata Döndü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

24 Aralık 2016 tarihinde Antalya’nın Kepez ilçesinde meydana gelen olayda Yonca Hakgüden evine gitmek için yolun karşısına geçmek isterken, M.R.K’ni kullandığı otobüs çarptı ve Hakgüden ağır bir şekilde yaralandı. Aracı kullanan M.R.K Hakgüden’e çarptıktan sonra olay yerinden kaçtı ve genç kız 45 dakika yol ortasında kaldı. Yoldan geçenlerin haber vermesi üzerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahalenin ardından Yonca Akgüden’i Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırdı.

Olay yerine gelen baba Arif Hakgüden’e hastane yetkilileri tarafından kızının yaşamını yitirdiği söylendi. Aldığı acı haber üzerine morga kızını son kez görmek için giden Arif Hakgüden kızının morgdan sedye ile hastaneye getirildiğini gördü. Görevlilere ne olduğunu soran baba, morg girişinde kızının kol ve bacaklarını kıpırdattığını, yaşamsal fonksiyonlarının geri geldiği söylendi.

3 YILDA 16 AMELİYAT

Yaşamsal fonksiyonlarının geri gelmesi üzerine yoğun bakıma kaldırılan Yonca Hakgüden’in kafatası kemikleri alındı ve ödem toplayan beyin baskısı hafifletildi. 80 gün yoğum bakımda kalan genç kız 3 yılda toplam 16 ameliyat geçirdi.

Kızının ve eşinin yanında olmak için işten ayrılmak zorunda kalan Arif Hakgüden, “Kızım lise 2’nci sınıf öğrencisiydi. Hafta sonları kuaförde çalışıyordu. İşten eve dönerken otomobil çarpıp kaçmış. Doktorlar bize öldüğünü söyledi. Sonra bir anda yaşama geri döndü ve ameliyata aldılar. Doktorlar gerekeni yaptıklarını söyleyip eve gönderdi. Kızımın bezine kadar değiştiriyorum. Yeniden yaşama dönmesini bekliyoruz. Tedavisi mutlaka vardır” ifadelerini kullandı ve komşularının ve yakınlarının yardımları sayesinde yaşamlarını sürdürdüklerini belitti.

Açılan dava 3 yıldır sürüyor ve henüz bir sonuç çıkmadı. Sürücü M.R.K tutuksuz olarak yargılandı. Arif Hakgüden ise adaletin en kısa sürede yerini bulmasını beklediğini söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.