Öldü denen Kim Jong-Un için şimdide alkolik deniyor!

Uzun zamandır ortalarda görünmeyen ve bu sebeple komada olduğu, koranavirüse yakalandığı ve yüzde 99 öldüğü şeklinde iddialar ortaya atılan Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un sonunda ortaya çıktı. Kuzey Kore devlet medyası KCNA, Kim Jong-un'un 20 günden sonra ilk defa bir fabrikanın açılışına katıldığını açıkladı. Son olarak Güney Kore'ye firar eden Kuzey Koreli siyasetçi Ji Seong-ho, Kim Jong-un'un yüzde 99 ihtimalle öldüğünü iddia etmişti...
Takip et
Öldü denen Kim Jong-Un için şimdide alkolik deniyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kuzey Kore devlet medyası KCNA’nın haberi, bütün dünyada geniş yankı uyandırdı. Habere göre, geçirdiği kalp ameliyatının sonrasında sağlık vaziyetinin kötüleştiği ve öldüğü öne sürülen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, 20 gün aradan sonra ilk defa kamuoyunun önüne çıktı.

Kim Jong-un’un, 1 Mayıs İşçi Bayramı sebebiyle Suncheon kentinde gerçekleştirilen bir gübre fabrikasının açılış törenine katıldığı duyuruldu.

Kim’in kız kardeşi Kim Yo-jong ve birkaç devlet yetkilisinin de törende bulunduğunun belirtildiği haberler hakkında fotoğraf paylaşılmadı.

Kim Jong-un en son 11 Nisan'da, başkanlık ettiği İşçi Partisi toplantısında görülmüştü.

İNGİLİZ BASINI: AŞIRI ALKOL NEDENİYLE SAĞLIK PROBLEMI VAR

Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong Un'un 15 Nisan tarihinde babasının doğum günü seremonisine katılmamasıyla ortaya atılan çeşitli iddialara yenileri eklenmişti İngiliz medyasının yayınladığı bir Güney Kore kaynaklı istihbarat raporuna göre, Kim Jong-un'un “aşırı alkol ya da fazla çalışma sebebiyle” sağlık problemleri yaşadığı iddia edilmişti.

Raporda, “Tahminlere göre, Jong-Un'un aşırı alkol yahut aşırı çalışma sebebiyle sağlık açısından problemler yaşadığı açıkça görünüyor” ifadeleri kullanılırken Jong-un'un dinlenmek için Kuzey Kore'nin Wonsan kentindeki villasına gitmiş olabileceği belirtimişti.

“YÜZDE 99 IHTIMALLE ÖLDÜ” DEMİŞTİ

The Sun’da yer verilen habere göre, Kuzey Kore’den Güney Kore’ye kaçan ve bu yıl milletvekili seçilen Ji Seong-ho, Kim Jong-un’un öldüğünü ve Kuzey Kore yönetiminin ölüm haberini duyuracağını idda etmişti.

Yonhap Haber Ajansı’na konuşan Ji Seong-ho, “Ameliyattan sonra ne kadar dayanabileceğini merak ettim. Kim’in geçen hafta sonu öldüğü söylendi. Fakat yüzde 100 kesin değil. Fakat ihtimalin yüzde 99 olduğunu söyleyebilirim. Kuzey Kore şuan, halef ile alakalı karmaşık bir meseleyle boğuşuyor” ifadesini kullanmıştı. İddialarının kaynağını açıklamayan Ji Seong-ho, Kim Jong-un’un kız Kardeşi Kim Yo-jong’un büyük olasılıkla ülkenin yeni lideri olabileceğini söylemişti. Fakat Yonhap Haber Ajansı’nın Kim Jong-un hakkında geçtiği son haber, Kuzey Kore liderinin ölmediğini ortaya çıkarmış oldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.