Olçok Ailesinin Soyadı Açıklamasına Nihal Olçok Cevap Verdi

Nihal Olçok'tan "soyadı" tartışmalarına cevap geldi. Olçok, "Her yalnız kadın gibi evlatlarımla aynı soyadını taşıyıp onların koruması altına girmek istedim" dedi.

15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen darbe girişimi esnasında eski eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybeden Nihal Olçok, soyadıyla alakalı olarak açıklamalarda bulundu. Olçok, “Her yalnız kadın gibi evlatlarımla aynı soyadını taşıyıp onların koruması altına girmek istedim” şeklinde konuştu.

Nihal Olçok, TV5’te yayınlanan ‘Ayşe’nin Penceresi’ programında Oda TV yazarı Ayşe Baykal’ın sorularını cevapladı.

“BAĞIRDIĞIM ADALET SİSTEMİ BU”

Olçok, Baykal’ın “Erol Bey’le de boşandıktan sonra birçok yere beraber gittiniz. Yakın çevreniz hariç kimse bilmiyordu” ifadesi üstüne “Annesi yaşarken ve sağlıklıyken, aklı selimken ve cenazede dahi gösterdiği tavır ve tutum ortadayken, nihai kararda amcaya vesayeti vermesi, anne yaşarken çocukları… İşte Türkiye’de benim bağırdığım adalet sistemi bu” şeklinde konuştu.

Olçok şu şekilde devam etti:

“YAŞAYAN SEVİLİR, GÖÇEN ÖZLENİR”

“Ki bunu ben açıklamadım, Cevat Bey kendisi açıklamış. Aile kendisi açıklamış. Bu benim Erol Bey’e, evlatlarıma, Abdullah’a, yaşayan çocuklarıma duyduğum sevgi ve saygıdan dolayıdır. Ben Şamil ve Emir’i Abdullah’tan daha fazla seviyorum şu anda. Çünkü onlar yaşıyorlar. Ama Abdullah’ı Şamil ve Emir’den daha fazla özlüyorum. Yaşayan sevilir, göçen özlenir. Ben evlatlarımı seviyorum. Evlatlarımın benimle olmaması benimle birlikte yaşamaması benim tercihim değil. Hani sormuştun ya bana, nasıl oldu… Hep yavaş yavaş. Anne yaşarken velayetin amcaya nasıl verildiğini sorgulamak gerekir. Bireysel hukukta, hukuk borsası var dediğim şeyi bizzat yaşadığım için söyledim.

“BEN OĞULLARIMA SIĞINDIM”

Türkiye benden ’17’sinde çocuğumu toprağa vermişim, 18’inde çocuklarımın velayeti için avukatıma talimat vermemi’ beklemesin. Yataktan banyoya zor gittiğim günlerde bunu düşünemem. Ben Abdullah’ın da annesiyim. O gece orada şehit düşen yalnızca Erol Olçok değil. Şamil ve Emir’in de annesiyim. Her yalnız kadın gibi evlatlarımla aynı soyadını taşıyıp onların koruması altına girmek istedim. Çünkü Türkiye’de yalnız kadın olmak, kadın olmayı bırakmak demektir. Benim iki adet oğlum var ve ben onlara sığındım. O yüzden Olçok soyadı, Şamil ve Emir’le devam edecek bir gururdur yalnızca. Çocukların biri sağımda, biri solumda. Yanımda olmasalar bile.”

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı