Okullardaki törenler ve yarışmalar iptal mi edildi? MEB son dakika açıklaması

Son Dakika: Milli Eğitim Bakanlığı, resmi ve özel okullardaki tören, müsabaka, yarışma gibi etkinliklerin tedbir amaçlı iptal edildiğini duyurdu.
Takip et
Okullardaki törenler ve yarışmalar iptal mi edildi? MEB son dakika açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada, Dünya Sağlık Örgütü’nün paylaştığı bilgileri işaret etti. Yetkililer yeni virüsün hızla yayıldığını belirtti.

SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kaynakları, resmi ve özel okullardaki tören, müsabaka, yarışma gibi etkinliklerin tedbir amaçlı iptal edildiğine ilişkin haberlere açıklık getirdi.

Kararın yeni olmadığını vurgulayan MEB kaynakları, yaptıkları açıklamada, “Okul müdürlüklerince yapılması planlanan gezilere ilişkin görüş istenmiştir. Cevap olarak da 12 Mart 2020 tarihli düzenleme hatırlatılmıştır. Yeni bir yazı değildir. Sadece eski yazıya bir atıf söz konusu olmuştur. Etkinliklerle ilgili yeni bir iptal söz konusu değildir” denildi.

OKULLARDAKİ TÖRENLER İPTAL Mİ EDİLDİ?

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, resmi ve özel okullardaki tören, müsabaka, yarışma gibi etkinliklerin tedbir amaçlı iptal edildiği belirtildi.

TÖREN VE ETKİNLİKLER YAPILMAYACAK MI?

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; hem devlet okullarında hem de özel okullarda tören, müsabaka, yarışma gibi etkinlikler yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla tedbir amaçlı iptal edildi.

MEB SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada, Dünya Sağlık Örgütü’nün paylaştığı bilgileri işaret etti. Yetkililer yeni virüsün hızla yayıldığını belirtti.

Türkiye’deki ilgili makamlar tarafından gerekli koruma ve kontrol tedbirlerinin alındığı, bakanlığa bağlı okulların bilgilendirildiği ifade edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Bu kapsamda virüsün etkilerinden korunmak amacıyla resmi ve özel okullarda, toplantı, çalıştay, sempozyum, , konferans, ödül töreni, spor müsabakası gibi sosyal etkinlikler tedbiren iptal edilmiştir” ifadesine yer verildi.

Valilikler ve il milli eğitim müdürlüklerinden konuyla ilgili gerekli tedbirleri alması istendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.