adplus-dvertising

Okullara kar tatili haberi geldi! Kar tatili kaç gün olacak? Ayrıntılı liste….

Meteoroloji’nin uyarılarının sonrasında gözler kar tatili yapılan şehirlere çevrildi. Bu noktada, bugün okullar tatil oldu mu konusuyla alakalı incelemeler hız kazandı. Yurt genelinde birçok bölgeden kar tatili haberleri son dakika olarak ajanslara geliyor. Peki, Kocaeli, Konya, Bursa, İstanbul’da bugün okullar tatil mi? İşte kar tatili olan iller ve valilik açıklamaları..
Takip et
Okullara kar tatili haberi geldi! Kar tatili kaç gün olacak? Ayrıntılı liste….
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kar yağışı bugün itibarıyla Batı illerinde de bugün itibarı ile şiddetini artıracak. Meteoroloji’nin uyarıların sonrasında İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, 19 Ocak bugün okullar tatil olacak mı sorusuna cevap arıyor. Bilindiği gibi, kar yağışı sebebiyle İç Anadolu, Doğu Anadolu, Karadeniz başta olmak üzere birçok bölgede kar tatili haberleri peş peşe geliyor.

Okullara kar tatili haberi geldi! Kar tatili kaç gün olacak? Ayrıntılı liste….

BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ? (19 OCAK 2022 ÇARŞAMBA)

MGM son dakika hava durumu raporu ile 19 Ocak bugün okulların tatil olduğu illere ilişkin bilgiler şöyle;

İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL Mİ.

İstanbul’da 19 Ocak 2022 Çarşamba gününe ilişkin bir kar tatili kararı alınmadı. Kar yağışının eğitim ve öğretimi aksatması vaziyetinde Valilik tarafından kar tatili konusuyla alakalı açıklama gelir.

BUGÜN KOCAELİ’DE OKULLAR TATİL Mİ?

Kocaeli’de 19 Ocak 2022 Çarşamba gününe ilişkin bir kar tatili kararı alınmadı. Kar yağışının eğitim ve öğretimi aksatması vaziyetinde Valilik tarafından kar tatili konusuyla alakalı açıklama gelir.

19 OCAK – KAR TATİLİ OLAN İLLER

ORDU

Ordu Valiliği, yoğun kar yağışı sebebiyle 14 ilçenin hepsindeki okullarda, 5 ilçedeki okullarda kısmi olarak eğitime ara verildiğini bildirdi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve buzlanmanın yaşamı olumsuz etkilediği söylendi. Açıklamada, Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey ilçelerindeki okulların hepsinde eğitime 19 Ocak tarihinde ara verildiği söylenerek, “Gülyalı, Perşembe, Ünye ilçelerimizde taşımalı eğitim sistemiyle gelen öğrenciler için, Altınordu ilçemizde taşımalı eğitim sistemiyle gelen öğrenciler için ve Gökömer, Cumhuriyet, Gerce ve Yağızlı Mahallelerindeki okullarda, Fatsa ilçemizde ise ilçe merkezi dışında kalan ve taşımalı eğitim sistemiyle gelen öğrenciler için, 19 Ocak 2022 Çarşamba günü 1 gün süreyle eğitime ara verilmiştir” dendi.Açıklamada öte yandan, tamamen ve kısmen eğitime ara verilen ilçelerde engeli olan ve hamile kamu görevlilerinin de aynı gün idari izinli sayılacağı söylendi.

Okullara kar tatili haberi geldi! Kar tatili kaç gün olacak? Ayrıntılı liste….

BURSA’NIN DAĞ İLÇELERİNDE

Bursa’nın dağ ilçelerinde yoğun kar yağışının sonrasında eğitime 1 gün ara verildi. Bursa’nın Keles, Harmancık ve Büyükorhan ilçelerinde etkisini gösteren kar yağışı sebebiyle eğitime 1 gün ara verildi. Büyükorhan Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “Meteoroloji verilerine göre bu gece yoğun kar yağışı öngörüldüğünden buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklerden dolayı; 19.01.2022 Çarşamba günü eğitim öğretim faaliyetlerine 1 gün süreyle ara verilmiş olup, kamuda çalışan hamile ve engelli vatandaşlarımız idari izinli sayılacaktır”. dendi.

Okullara kar tatili haberi geldi! Kar tatili kaç gün olacak? Ayrıntılı liste….

ŞANLIURFA

Şanlıurfa’da, kar yağışı sebebiyle eğitim- öğretime bir gün ara verildi. Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sebebiyle kent genelinde bütün kademelerde eğitime bir gün ara verildiği söylenerek şu şekilde dendi:

“Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğünden alınan tahminler doğrultusunda; ilimiz genelinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle oluşabilecek riskleri en aza indirmek maksadıyla, ilimiz genelinde 19.01.2022 Çarşamba günü bütün kademelerde eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir. Öte Yandan; gene aynı nedenlerle kamu kurumlarında görevli hamile ve engelli çalışanlar da aynı tarihte idari izinli sayılacaklardır.”

KAYSERİ’NİN 5 İLÇESİ

Kayseri’de, kar yağışı sebebiyle yarın 5 ilçede eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği açıklandı. Kayseri’de akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkili oldu. Kar yağışının şiddetini artırması ile Kayseri’nin Kocasinan, Melikgazi, Talas, Hacılar ve İncesu ilçelerinde yarın eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi. Vali Şehmus Günaydın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda, 19 Ocak Çarşamba günü Melikgazi, Kocasinan, Talas, Hacılar ve İncesu ilçelerimizde eğitim- öğretime ara verilmiştir. Hamile ve engelli çalışanlarımız idari izinli sayılacaktır. Öbür ilçelerimizde Kaymakamlıklarca değerlendirme yapılacaktır” ifadelerine yer verdi.

Okullara kar tatili haberi geldi! Kar tatili kaç gün olacak? Ayrıntılı liste….

GAZİANTEP’TE OKULLAR YARIN DA TATİL

Gaziantep’te, kar sebebiyle eğitim- öğretime yarın da ara verildi. Gaziantep’te sabah saatlerinde başlayan kar akşam saatlerinde de etkisini sürdürdü. Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından, yoğun kar yağışı sebebiyle kent genelinde eğitime yarın da ara verildiğini söyleyerek, “Yoğun kar yağışı dolayısıyla 19 Ocak Çarşamba günü Gaziantep genelinde eğitime (halk eğitim dahil) bir gün ara verilmiştir. Hamile ve engelli kamu personeli idari izinli sayılacaktır. Lütfen mecburi olmadıkça trafiğe çıkmayın” paylaşımında bulundu.

ÇANKIRI’NIN 5 İLÇESİNDE

Çankırı’da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 5 ilçede 19 Ocak Çarşamba günü eğitime 1 gün ara verildi. Çankırı’da etkili olan soğuk hava ardından bazı ilçelerde kar yağışı etkili oldu. Olumsuz hava şartlarının meydana geldiği ve yoğun kar yağışının etkili olduğu Çankırı’nın 4 ilçede bütün okullarda, 1 ilçede de taşımalı eğitime 19 Ocak çarşamba günü 1 gün ara verildi. Çankırı Valiliğinden yapılan açıklamada, Atkaracalar, Bayramören, Çerkeş ve Kurşunlu ilçelerindeki bütün okulların 19 Ocak’ta tatil edildiği duyuruldu. Ilgaz ilçesinde ise taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği kaydedildi.

SAKARYA

Sakarya’nın Taraklı ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime yarın ara verilecek. Taraklı Kaymakamlığından yapılan yazıyı açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “Hava şartları nedeniyle 19 Ocak Çarşamba günü eğitim-öğretime 1 günlüğüne ara verilmiştir.”

MALATYA

Malatya’da kar yağışı sebebiyle eğitime bir gün ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, il genelinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının devam etmesi ve ulaşımda meydana gelebilecek problemler nedeniyle öğrencilerin ve personelin güvenliği için eğitime bir gün ara verilmesinin kararlaştırıldığı söylendi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile öbür kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında 19 Ocak Çarşamba günü eğitime ara verilmesine karar verilmiştir. Öte Yandan kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarından hamile, engelli, diyaliz hastaları ile kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve öbür kamu görevlileri idari izinli sayılacaklardır.”

KÜTAHYA

Kütahya’da kar yağışı, buzlanma ve don olayları sebebiyle eğitim öğretime 1 gün ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, ”Kar yağışı, yollarda yaşanabilecek buzlanma ve don olayları sebebiyle, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı il merkezi ve ilçelerimizdeki özel ve resmi okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde kreş ve gündüz bakım evlerinde, özel eğitim kurslarında, muhtelif kurslarda, resmi okullarda devam etmekte olan destekleme ve yetiştirme kurslarında, özel okullarda devam etmekte olan takviye kurslarında 19 Ocak 2022 Çarşamba günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir. Öte Yandan ilimiz genelindeki bütün kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan memur ve öbür kamu görevlileri 19 Ocak 2022 Çarşamba günü 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır” dendi.

BİNGÖL

Bingöl’de yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime 1 gün ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle merkez ve bütün ilçelerde resmi/özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel kreş ve gündüz bakımevlerinde 19 Ocak Çarşamba günü eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı söylendi.

KONYA’DA 13 İLÇE

Konya’da yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle 13 ilçede yarın, 1 günlüğüne yüz yüze eğitime ara verildi. Bu ilçelerde engelli ve hamile kamu kurumu çalışanları da izinli sayılacak.

Konya’da bugün başlayan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi. Kar yağışı ve buzlanma sebebiyle yarın, Altınekin, Beyşehir, Derebucak, Derbent, Doğanhisar, Halkapınar, Hadim, Hüyük, Ereğli, Emirgazi, Karapınar, Sarayönü ve Yunak ilçelerinde yüz yüze eğitime ara verildi. Bu süreçte uzaktan eğitim yapılacak. Meram ilçesinde de eskiden köy ve belde statüsünde bulunan bazı mahallelerdeki 23 okulda da uzaktan eğitim yapılacak.

BOLU

Bolu Valisi Ahmet Ümit, yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime yarın ara verildiğini bildirdi. Ümit, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, meteorolojik bilgilere göre yoğun kar yağışının devam etmesi beklendiğinden 19 Ocak’ta kent genelinde resmi ve özel okul öncesi, ilk, orta, lise, rehabilitasyon ve halk eğitim merkezi kurumlarındaki eğitim-öğretim faaliyetlerine bir gün ara verilmesinin kararlaştırıldığını söyledi. Vali Ümit, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da aynı gün idari izinli sayılmasına karar verildiğini kaydetti.

ELAZIĞ

Elazığ’da kar yağışı sebebiyle eğitime 1 gün ara verildi. Öğle saatlerinde başlayan kar yağışı, kent genelinde etkisini gösterdi. Elazığ Belediyesi ve İl Özel İdaresi ekipleri yolların ulaşıma kapanmaması ve olası buzlanmalara karşı hazırlıklarını tamamladı. Ekipler şehrin birçok noktasında tuzlama çalışması yürüttü. Trafik ekipleri de şoförleri olası kazalara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının yarın da etkili olması bekleniyor. Bu sebeple 19 Ocak Çarşamba günü il genelinde ilk ve orta dereceli okullar ve özel eğitim kurumlarında eğitime 1 gün ara verildi. Öte Yandan kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan memur ve öbür kamu görevlileri de bir gün süreyle idari izinli sayılacak.

BURDUR

Burdur’da kar yağışı sebebiyle anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime bir gün ara verildi. Burdur Valisi Ali Arslantaş başkanlığında olağanüstü toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitime ara vermesine karar verdi. Burdur Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Meteoroloji verilerine göre 19.01.2022 tarihinden itibaren ilimiz genelinde yoğun kar yağışı öngörüldüğünden buzlanma, don olayı, ulaşımda aksamlar gibi oluşması muhtemel risklerden dolayı; İl Geneli Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel anaokullarının, özel eğitim anaokulunun, ilkokulların, ortaokulların ve liselerin yüz yüze eğitim faaliyetlerinin 1 gün süre ile ertelenmesine, rehabilitasyon merkezlerinin, yaygın eğitim kurslarının ve bütün özel kursların yüz yüze eğitimlerine 1gün ara verilmesine, Burdur merkez ve ilçelerinde görevli bütün engelli, bakmakla yükümlü olduğu engelli yakını olan, hamile ve on yaş altı çocuğu olan (anne yahut babadan biri) kamu çalışanlarının 1 gün idari izinli sayılmasına karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı.

NİĞDE

Niğde’de yarın okullar, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sebebiyle tatil edildi. Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sebebiyle 19 Ocak Çarşamba il genelindeki, ilk ve orta dereceli okullar ile özel eğitim kurumlarında eğitime ara verildiği bildirildi. Açıklamada, kamuda görev yapan hamile ve engelli çalışanların ise idari izinli sayılacağı kaydedildi.

UŞAK

Valiliğin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, meteorolojik değerlendirmelere göre kent genelinde aşırı soğuk hava ve buzlanma beklendiği söylendi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“19 Ocak 2022 Çarşamba günü Milli Eğitim Bakanlığına bağlı il merkezi ve ilçelerimizdeki özel ve resmi okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, kreş ve gündüz bakım evlerinde, özel öğretim kurslarında, muhtelif kurslarda, resmi ve özel okullarda devam eden destekleme ve yetiştirme kurslarında eğitim ve öğretime 1 gün süreyle daha ara verilmiştir. Öte Yandan kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden engelli, hamile ve kronik hastalığı olan memur ve öbür kamu görevlileri 19 Ocak Çarşamba günü 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır.”

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş’ta etkili olan kar yağışı ve buzlanma sebebiyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, il ve ilçelerde devam eden yoğun kar yağışıyla olumsuz hava şartları sebebiyle her tür kademedeki resmi, özel okul ve kurumlarda eğitim ve öğretimin 19 Ocak Çarşamba tatil edildiği söylendi. Açıklamada, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı ifade edildi.

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane’de eğitime kar yağışı ve buzlanma sebebiyle yarın 1 gün ara verildi. Gümüşhane Valiliği’nden yapılan açıklamada “İl genelinde yoğun kar yağışı, güçlü buzlanma ve don olayının sağlık, ulaşım v.b. olumsuz etkilerinin olabileceği değerlendirildiğinden ilimizin hepsinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, 19.01.2022 Çarşamba günü bir gün süre ile tatil edilmiştir.

Öte Yandan engelli ve hamile kamu personeli de söylenen günde idari izinli sayılacaktır. Yoğun buzlanmadan dolayı trafiğe çıkacak kıymetli vatandaşlarımızın dikkatli olmaları büyük önem arz etmektedir” dendi.

TUNCELİ

Tunceli’de yoğun kar yağışı sebebiyle eğitim-öğretime 1 gün ara verildiği bildirildi. Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, “Kar yağışı, buzlanma ve soğuk hava sebebiyle Tunceli Genelinde (Merkez ve Çemişgezek, Hozat, Pertek, Pülümür, Nazımiye, Mazgirt, Ovacık ilçelerimizde) 19 Ocak 2022 Çarşamba; 1 bir gün süre ile bütün okullarımız tatil edilmiştir. Engelli ve hamile kamu çalışanlarımız da idari izinli sayılacaktır” dendi.

AKSARAY

Aksaray’da etkili olan kar yağışı ve buzlanma sebebiyle il genelinde yarın eğitime ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, il ve ilçelerde devam eden yoğun kar yağışı ile olumsuz hava şartları sebebiyle her tür kademedeki resmi, özel okul ve kurumlarda eğitim ve öğretimin 19 Ocak Çarşamba günü tatil edildiği söylendi. Açıklamada, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

KİLİS

Kilis Valiliği, il genelinde okulların yarın tatil olduğunu açıkladı. Kilis Valiliğinden yapılan açıklamada, “Kar yağışı sebebiyle yarın 19 Ocak 2022 Çarşamba günü Kilis genelinde eğitime, rehabilitasyon merkezleri dahil 1 gün ara verilmiştir. Hamile, engelli ve kronik rahatsızlığı olan kamu personeli, idari izinli sayılacaktır” dendi. Açıklamada öte yandan mecburi olmadıkça trafiğe çıkılmaması uyarısı yapıldı.

KARAMAN

Karaman’da aniden bastıran kar yağışı yaşamı etkilerken, ulaşımda da aksamalara neden oluyor. Karaman Valiliği merkez ve merkeze bağlı okulların yarın geçerli olmak üzere 1 gün tatil edildiğini duyurdu. Akşam saatlerinde yoğun biçimde yağmaya başlayan kar kısa zamanda çevreyi beyaza bürüdü. Kar yağışı sebebiyle bazı vatandaşlar ise Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda lapa lapa yağan karın keyfini çıkararak kartopu oynadı. Kar yağışının güzel olduğunu söyleyen Ali Sevilmiş, “Geçen sene kurak geçmişti. Bu yağış iyi oldu. Keyfini sürüyoruz” şeklinde konuştu.

Kar yağışı yüksek kesimlerde de etkisini gösteriyor. İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan Sertavul Geçidi’nde yoğun kar yağışı sebebiyle ulaşımda aksamalar meydana geliyor. Karaman’dan Mersin yönüne gidecek olan tırlar, yakıt istasyonlarında bekletilirken, küçük araçların da zincirsiz seyretmelerine izin verilmiyor. Karaman Belediyesi ekipleri de şehir merkezinde kar kürüme ve tuzlama çalışması yapıyor.

Karaman Valiliği de okulların tatil edilmesiyle alakalı olarak yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Yoğun kar yağışı ye buzlanma nedeniyle ulaşımda meydana gelebilecek muhtemel olumsuzluklar sebebiyle ilimiz merkez ve merkeze bağlı okullarda 19 Ocak 2022 Çarşamba günü yüz yüze eğitime 1 gün süreyle ara verilmiştir. Eğitim, çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir. Öte Yandan, engelli ve hamile kamu personeli idari izinli sayılacaktır” dendi.

SİVAS

Sivas’ta etkili olan kar yağışı sebebiyle il genelinde eğitime 1 gün ara verildi. Sivas’ta akşam saatlerinde etkisini arttıran yoğun kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oldu. Sivas Valiliği kazaların ve meydana gelebilecek olumsuzlukların önceden engellenmesi için Çarşamba günü eğitime bir gün süre ile ara verildiğini duyurdu.

BAYBURT

Bayburt’ta kar ve tipi dolayısıyla 19 Ocak 2022 Çarşamba günü eğitime 1 gün süreyle ara verilecek. Bayburt Valiliğince yapılan yazılı açıklamada yarın eğitime 1 gün süreyle ara verileceği söylendi. Açıklamada, “İlimiz genelinde etkili olan güçlü kar yağışı dolayısıyla meydana gelebilecek olumsuzlukları önlemek ismine 19 Ocak 2022 Çarşamba günü Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel bütün kademeler ile Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde eğitim öğretim faaliyetlerine 1 gün süreyle ara verilmiştir. Söylenen tarihte kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile kamu personeli de bu kapsamda idari izinli sayılacaktır.” dendi.

AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, olumsuz hava şartları sebebiyle kent genelinde okulların yarın tatil edildiğini açıkladı. Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, açıklamayı sosyal medya hesabı üstünden yaptı. Vali Çiçek, “Sevgili öğrenciler gece oluşacak yoğun buzlanma sebebiyle yarın Afyonkarahisar’da 1 gün okulları tatil ediyoruz. 1 günlük bu tatili kitap okuyarak geçirmenizi istiyorum. Tatilden sonra sizleri daha canlı bir biçimde okullarınıza bekliyoruz” şeklinde konuştu.

TOKAT’IN REŞADİYE İLÇESİNDE

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde kar yağışı, buzlanma ve olumsuz hava şartları sebebiyle yarın eğitime ara verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilçede kar yağışı ve soğuk havanın etkili olduğu söylendi. Açıklamada, olumsuz hava şartları sebebiyle ilçe genelinde 19 Ocak Çarşamba resmi ve özel anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime ara verildiği duyuruldu.

NEVŞEHİR

Nevşehir’de etkili olan kar yağışı ve olası buzlanma sebebiyle il genelinde yarın eğitime ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, bölgede devam eden kar yağışı, olası buzlanma riski ve olumsuz hava şartları sebebiyle resmi ve özel okullarda eğitim ve öğretimin 19 Ocak Çarşamba günü tatil edildiği söylendi. Açıklamada, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

ADANA’DA 4 İLÇEDE

Adana’nın Saimbeyli, Aladağ, Pozantı ve Karaisalı ilçelerinde yoğun kar yağışı sebebiyle yarın eğitime 1 gün ara verildi. Hamile ve engelli kamu personelinin ise bir gün idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Adana’nın Tufanbeyli, Saimbeyli, Aladağ, Pozantı ve Karaisalı ilçelerini etkisi altına alan yoğun kar yağışı, eğitime bir gün ara verilmesine neden oldu. Adana Valiliği, 4 ilçede daha yoğun kar yağışı sebebiyle olumsuzluk yaşanmaması için eğitim ve öğretime yarın bir süreyle ara verildiğini, hamile ve engelli kamu personelinin ise bir gün idari izinli sayılacağını açıkladı. Böylelikle il genelinde toplam 6 ilçede kar sebebiyle eğitime bir gün ara verilmiş oldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.