Okullar Açılıdı, Peki Tatiller Ne Kadar Kısaldı?

Bugün itibariyle birinci sınıfların eğitim öğretim yılına başlaması ile yeni yılda öğrencilerin ne kadar tatil yapacağı da merak konusu oldu. 9 Eylül’de bütün sınıfların başlayacağı yeni eğitim öğretim yılı bir çok değişikliği de beraberinde getirecek.

Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim öğretim yılında öğrencileri ve ailelerini bilgilendirmek adına valiliklere talimat verdi. Bu talimat doğrultusunda 81 ildeki valilerin tamamı okulların ne zaman açılacağı, tatil sürelerinin ne olacağı ve ders yönetmeliği hakkında bilgilendirme yapacak.

YENİ EĞİTİM YILINDA TATİLLER ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı düzenleme çerçevesinde bu yıl iki adet ara tatil olacak. Bu ara tatillerin ilki 18-22 Kasım tarihinde, ikinci ara tatil ise 6-10 Nisan tarihleri arasında olacak. İki kez yapılacak ve öğrencilere nefes alma imkanı sunacak. Proje ödevlerinin de verileceği bu 5er günlük tatiller, yaz tatilinin de kısalmasına neden olacak.

20-31 Ocak 2020 tarihinde ara tatile girecek olan öğrenciler 3 Şubat tarihinde ikinci yarıyıla başlayacaklar. 2019-2020 eğitim yılının yaz tatiline girmesi ise 19 Haziran 2020 tarihinde olacak. Öğrencilerin yaz tatilleri de toplamda 11 hafta sürecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı