Okuldaki Sıraları Onaran Öğretmene Ziya Selçuk'tan Tebrik

Muğla Menteşe Sosyal Bilimler Lisesi'nde görev yapan ve okuldaki tüm sıraları kendisi onaran öğretmen Osman Yılmaz'ı bakan Ziya Selçuk tebrik etti.
Takip et
Okuldaki Sıraları Onaran Öğretmene Ziya Selçuk'tan Tebrik
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Muğla’nın Menteşe Sosyal Bilimler Lisesi'nde vazife yapan beden eğitimi öğretmeni Osman Yılmaz, Türkiye’de çok konuşulacak örnek bir davranışta bulundu.

MARANGOZLARDAN TEKLİF İSTEDİ

Evli ve 2 çocuk babası olan Yılmaz, 40 öğretmenin vazife yaptığı, 480 öğrencinin okuduğu okulda yıpranan sıraların bakımı için birkaç marangozdan fiyat teklifi istedi.

Sıra başına talep edilen fiyat fazla olunca tadilat yaptırılamadı. Bunun ardından Osman Yılmaz, öğrencilerinin daha iyi koşullarda eğitim görmesi için okulun teknik personeli Birol Tekeli'nin de yardımı ile sıraların tadilatını gerçekleştirebileceğini okul yönetimine söyledi.

430 SIRAYI ONARDI

Yazın tatil yapmak yerine öğrenciler için uğraşan Yılmaz, tamir ettiği sıraları tek tek zımparaladı. Fedakar öğretmen, yaklaşık bir ay süresince gece gündüz çalışarak sınıflardaki 430 sırayı temizledi.

Eğitim-öğretim yılının başlaması ile beraber hafta içi çocuklara eğitim veren, okulun kız ve erkek voleybol, basketbol ve futsal takımlarını çalıştıran Yılmaz, hafta sonları ise etüt ve laboratuvardaki 90 sırayı onarıyor.

BAKAN ZİYA SELÇUK ARADI

Öğretmenin sıraları zımparalarken kaydedilen görüntüleri, sosyal medyada çok sayıda kişi tarafından paylaşıldı. Paylaşım rekoru kıran görüntüleri seyreden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Osman Yılmaz’ı cep telefonundan arayarak tebrik etti. Bakan Selçuk, videoya da yansıyan görüşmede, "Öyle güzel işler yapıyorsunuz ki. Allah razı olsun. Yapabileceğimiz bir şey var mı? Ailene selam söyle" sözleri ile öğretmen Osman Yılmaz'a teşekkür etti.

ÖĞRETMEN HEYECANLANDI

Heyecanlandığı fark edilen Yılmaz ise, Bakan Selçuk'a şu cevapaldı verdi:

“Çok teşekkür ederim Bakanım. Kusura bakmayın. Biraz heyecanlıyım. Her öğretmene nasip olmaz böyle. Aramanız, sormanız yeterli. Tüm yorgunluğumu almış oldunuz bu şekilde. İlgi ve alakanızdan dolayı gerçekten çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum."

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.