Okula gitmeme dilekçesi nasıl yazılır? Derslere katılmama dilekçe örneği indir

Uzun süre kapalı olan okulların yeniden açılacağı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Yapılan açıklamada ilkokul, ortaokul ve liselerin tümünde başlayacak olan yüz yüze eğitimlere katılım zorunlu olmayacak. Yüz yüze eğitime katılmak istemeyenler okullarına vermek için yüz yüze eğitime katılmama dilekçe örneğini internetten araştırmaya başladı. Peki, okula gitmeme dilekçesi nasıl yazılır?
Takip et
Okula gitmeme dilekçesi nasıl yazılır? Derslere katılmama dilekçe örneği indir
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kabine Toplantısı sonrası kademeli normalleşmenin ikinci aşamasının detayları belli oldu. Ülke genelinde normalleşme adımları biraz daha esnetilirken okullara dönüşün de ilk adımı atıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada yüz yüze eğitimlere başlanacağı açıklandı. İlkokul öğrencileri yüz yüze eğitime başlarken ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim 7 Haziran’da başlayacak. Yapılan açıklamada yüz yüze eğitimlere katılma zorunlu tutulmadı. İstemeyen veli çocuğunu yüz yüze eğitime göndermeyebilir.

Yüz yüze eğitimin başlayacağı sinyallerini veren Ziya Selçuk’un ardından veliler okula gitmeme dilekçesi nasıl yazılır sorusunu araştırmaya başladı. Mazeret sınavı dilekçesi, öğrencinin sağlık problemleri, kaza, yakınlarının vefatı ve benzeri diğer sebeplerle asıl sınava katılmaya engel durumların mevcut olması halinde öğrenciye giremediği sınavı telafi etme imkanı sağlamaktadır. Peki, okula gitmeme dilekçesi nasıl yazılır? İşte, okula gitmeme dilekçesi nasıl yazılır sorusunun detaylı yanıtı…

MİLLİ EĞİTİM BAKANLĞI’NDAN AÇIKLAMA

Bakanlık tarafından yapılan basın açıklamasında: “Ülkemiz genelindeki Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında, 1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki anasınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacaktır. Diğer okul öncesi eğitim kurumları mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecektir.

7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçilecektir.

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda yüz yüze eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacaktır.

Okullarımızdaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olup “ Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu”ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur” ifadeleri kullanıldı.

KARNELER NE ZAMAN ALINACAK?

2020-2021 eğitim-öğretim yılı karneleri okullarda 18 Haziran’da dağıtılacak. İsteyen öğrencilere telafi programı için okullar 2 Temmuz’a kadar açık olacak.”

Derslere katılmama dilekçe örneği nasıl yazılır?

Çocuğunu okula göndermek isteyen velilerimiz taahhütnameyi doldurup okula teslim etmeleri, Covid-19 nedeniyle çocuğunu okula göndermek istemeyen veliler için dilekçe örneği aşağıya eklenmiştir. Okulumuza kayıtlı öğrencinizin yüz yüze eğitim yerine uzaktan eğitim almasını isteyen velilerimiz dilekçeyi aşağıdan inceleyebilirler.

YÜZ YÜZE EĞİTİME KATILMAMA DİLEKÇESİ İNDİR

Okula gitmeme dilekçesi nasıl yazılır? Derslere katılmama dilekçe örneği indir

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.