adplus-dvertising

Okula giden 10 yaşındaki çocuğa başıboş 8 köpek saldırdı, 80 dikiş atıldı

Bursa’da 10 yaşındaki bir çocuk; okula giderken sokakta başıboş gezen 8 köpek tarafından saldırıya uğrayarak yaralandı. Hastanede tedavi altına alınan çocuğun vücuduna ortalama 80 dikiş atıldı. İHA’ya konuşan anne Fatma Elikesik, “Sokak köpeklerinin çocuğumu parçalamalarına tahammül edemiyorum” şeklinde konuştu.
Takip et
Okula giden 10 yaşındaki çocuğa başıboş 8 köpek saldırdı, 80 dikiş atıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, geçtiğimiz hafta sabah saatlerinde merkez Osmangazi ilçesi Gündoğdu Mahallesi’nde yaşandı.
Edinilen bilgiye göre, Ö.E. (10) babaannesiyle beraber okula gitmek için yola çıktı. Bir süre sonra babaannesine köpeklerin olduğu yeri geçtiklerini belirterek babaannesine eve geri dönmesi belirtti. Bunun üstüne babaannesi eve dönerek yürümeye başladı. Ö.E bir müddet yürüdükten sonra başıboş gezen 8 köpeğin saldırısına uğradı.

Okula giden 10 yaşındaki çocuğa başıboş 8 köpek saldırdı, 80 dikiş atıldı

Sesleri duyan babaannesi ve çevredekiler Ö.E.’nin yardımına koştu. Vatandaşlar Ö.E.’yi köpeklerden kurtararak özel araçları ile Çekirge Devlet Hastanesi’ne götürdü. Küçük çocuk burada yapılan ilk tedavisinin sonrasında ambulans ile Bursa Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Burada ameliyata alınan çocuğun vücuduna ortalama 80 dikiş atıldı. Tedavisi Şehit Hastanesi’nde devam eden Ö.E’nin vaziyetinin iyi olduğu öğrenildi.

Büyük travma yaşayan Ö.E.’nin annesi Fatma Elikesik, ”Geçtiğimiz cuma günü sabah sularında çocuğum okula giderken 8 adet başıboş sokak köpeğinin saldırısına uğruyor. Çocuğuma saldırıyorlar, kollarını, bacaklarını ısırıyorlar. Kollarıyla yüzünü kapatarak koruyabilmiş. Bacaklarında çok derin yaralar var. Kafasında pençe izleri var. Doktorumuz 30’dan fazla ısırık olduğunu belirtti. Hemen orada müdahale ediliyor, komşular ayırmaya çalışıyor ama köpeklerin elinden alamıyorlar. Oradan tesadüfen motosikletiyle geçen bir kişi köpeklerin arasına dalarak çocuğumu kurtarıyor. 10 saniye gecikse çok kötü şeyler ile sonuçlanabilirdi. Çocuğum son ana kadar bilincini kaybetmiyor. İlk müdahalesi Çekirge Devlet Hastanesi’nde yapıldı sonrasında Plastik Cerrahi olan Bursa Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Doktorumuza da teşekkür ediyorum, ben o derin yaraları görünce çok kötü oldum” şeklinde konuştu.

Okula giden 10 yaşındaki çocuğa başıboş 8 köpek saldırdı, 80 dikiş atıldı

“Oğlumun vücuduna 80 dikiş atıldı”

Fatma Elikesik sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Hem cilt altında hem de cilt üzerinde ortalama 80 dikişle operasyonu tamamlandı. Görünürde damarlarında, sinirlerinde, atar damarlarında bir sıkıntı yok. Gündoğdu Mahallesi’nde 10 senedir oturuyorum. Köpek olmayan tek bir gününü bile görmedim. 10 yaşındaki bir çocuğu okula bebek gibi annesi, babası yahut babaannesiyle beraber götürüyoruz. Ben çocuğumu gözümden sakınarak büyüttüm. 3-5 adet sokak köpeğinin benim çocuğumu parçalamasına tahammül edemiyorum. Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağım” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.