Okula Başlayan Minikler, İlk Günlerini Tamamladı

Yeni eğitim ve öğretim yılı pazartesi günü başlıyor. Anaokulu, birinci sınıf, orta okul ve liseye yeni başlayacak öğrenciler içinse 2 günlük uyum eğitimine bugün başlandı.

Yeni eğitim öğretim yılı pazartesi günü başlıyor. Okula yeni başlayacak minikler ise iki gün sürecek olan ‘uyum eğitimine’ bugün başladı. Anaokulu, birinci sınıf, orta okul ve liseye bu yıl başlayacak olan tam 4 milyon 300 bin öğrenci için iki gün boyunca uyum eğitimi verilecek. Uygulamayla birlikte diğer öğrenciler okula başlamadan önce adaptasyon sürecinin atlanması planlanıyor.

Okulların açılmasıyla birlikte minik öğrenciler ve aileleri ilk günkü sınavlarını verdi. Bazı öğrenciler annelerinden ayrılamazken, bazıları da gözyaşları içerisinde sıralarına oturdu. Öğretmenleri ise minik çocuklara yeni okullarını tanıttı.

3 ARA TATİL BULUNACAK

İlkokul 1’inci sınıfa başlayan öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen ücretsiz ders kitapları da dağıtıldı. Bakanlığın açıkladığı akademik takvime göre ilk dönem 9 Eylül ile 17 Ocak arasındaki tarihlerde gerçekleştirilecek. Bu yıl ilk kez uygulanacak sistem ile, 18-22 Kasım, 20-31 Ocak ve 6-10 Nisan tarihleri arasında ara tatiller yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı