adplus-dvertising

Okul müdürünün engelli memura tokat attığı anlar kamerada

Denizli’de bir meslek lisesinde görev yapan engelli memur Ercan Topcu’nun, okul müdürü tarafından şiddete uğradığı ileri sürüldü. Okul müdürünün engelli memura tokat attığı anlar kameraya yansıdı.
Takip et
Okul müdürünün engelli memura tokat attığı anlar kamerada
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Denizli’nin Pamukkale ilçesindeki bir meslek lisesinde görev yapan engelli memur Ercan Topcu ile okul müdürü arasındaki tartışama bir anda kavgaya dönüştü. İddiaya göre okul müdürü, kendisine verilen görevleri yerine getirmediği gerekçesiyle Topcu’ya çıkan münakaşada tokat attı. Yediği tokat sonrasında şok geçiren Topçu ile okul müdürü öğretmenlerin araya girmesiyle sakinleştirildi. Yediği dayaktan sonra hastaneye giden Topcu, aldığı darp raporunun sonrasında okul müdüründen şikayetçi oldu.

Okul müdürünün engelli memura tokat attığı anlar kamerada

“Görüntüleri izledikten sonra çok üzüldüm”

Okul müdürü tarafından saldırıya maruz kalan engelli memurun yanında olduğunu belirten sendika başkanı Özlem Tam, dayakçı müdürden şikayetçi olduklarını söyleyerek, “Öncelikli olarak üyemizin bu yaşadığı vaziyetten üzgünüz. Tarafsız bir biçimde yargılama yapılacağından eminiz. Yüzde 49 engelli bireyimiz devlet memuru olmasına karşın yaşadığı vaziyetim vahimdir. Kamera kayıtlarında yer aldığı gibi üzücü bir vaziyettir. Görüntüleri izledikten sonra çok üzüldüm. Bir eğitimcinin bu yanlış davranışı sergilemesi bizi derinden sarsmıştır. Konu cumhuriyet başsavcılığına intikal etmiştir. Lüzumlu yerlere başvurumuzu yaptık ve şikayetçi olduk” şeklinde konuştu.

Öte yandan engelli memur Ercan Topçu’nun iddialarıyla alakalı soruları yanıtsız bırakan okul müdürü Ö.F. ise yargıya yansıyan iddialarda alakalı olarak açıklama yapamayacağını ifade etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.