adplus-dvertising

Okan Buruk: ‘Taraftarların tribüne koşarak gelecekleri bir kadro oluşturmaya çalışıyoruz’

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, taraftarların tribüne koşarak gelecekleri alternatifli bir kadro yaratmaya çalıştıklarını söyleyerek, önceliklerinin orta saha bölgesine takviye olduğunu belirtti. Buruk öte yandan hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyleyerek, “Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. senesi. O yüzden ekstra takımlarımızın motivasyonu var. Bu enerjiyi takım üstünde görüyorum. Dışarıda görüyorum. Biz bunu stada da en doğru biçimde yansıtacağız” şeklinde konuştu.
Takip et
Okan Buruk: ‘Taraftarların tribüne koşarak gelecekleri bir kadro oluşturmaya çalışıyoruz’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yeni sezon hazırlıklarını Florya Metin Oktay Tesisleri’nde sürdüren Galatasaray’da Teknik Direktör Okan Buruk, antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını cevapladı. Hazırlıkların nasıl gittiğini anlatan Buruk, “Birinci hatayı tamamlamaya yakınız. Yoğun bir çalışmamız oldu. Son iki günü çift antrenmanla geçiriyoruz. Pazar günü iznimiz olacak. Yorgunluklarla da yavaş yavaş çıkmaya başladı. Zaten bu istediğimiz bir şey. Bir testimiz oldu. Test neticelerine göre antrenmanlarımızı planladık. Milli oyuncuların katılımıyla tam kadro olarak çalışmaya başlayacağız. Ayın 7’sinde de Avusturya’ya gidiyoruz, kampımız başlıyor.

Bu dönemi değerlendirirsek, oyuncuların öncelikle isteklerinden, arzularından, antrenmana katılımlarından, psikolojik olarak da mutlu olduklarından dolayı bizim istediğimiz bir şey enerjinin yükselmesi. Hem gülmenin, hem çalışmanın bir arada olması. Genel olarak oyuncularımızın performansından çok memnunuz. Antrenman kaçırmadılar. 16 adet genç oyuncumuz var. Çalışma tempomuz çok iyi gidiyor. Altyapı oyuncularımızı görmek açısından bu bölümün bizim için mühim olduğunu düşünüyorum. Çünkü milli takım oyuncuların eksikliğinde bu dönemde oldukça fazla altyapıdan oyuncu kattı. Burada da en iyilerini, bir kısmını kampa götüreceğiz. Bir kısmı da bundan sonraki dönemde antrenmana girip, çıkacak. O yüzden antrenman performansından da son derece memnunum” diyerek konuştu.

Okan Buruk: ‘Taraftarların tribüne koşarak gelecekleri bir kadro oluşturmaya çalışıyoruz’

“Çok fazla alternatifi olan bir kadro yaratmaya çalışıyoruz”

Transferlerle alakalı konuşan Okan Buruk, “Bu transfer gündemi içerisinde arayışlarımız var. Bulduğumuz, beğendiğimiz, ilgilendiğimiz oyuncular var. Bu her gün güncelleniyor esasında. Bir opsiyon çıkıyor, olabilme ihtimaline bakıyoruz, görüşüyoruz, ara sıra oluyor, ara sıra olmuyor. Önümüzde oldukça fazla gün var. Bir yandan kampa transferlerimizi yetiştirmeye çalışıyoruz. Burada elimizdeki mevcut altyapıdan çıkan oyuncularımızı da burada değerlendirmek istiyoruz. Yerli ve yabancı transferlerimizi kampa yetiştirirsek, onları da bu kadro içerisinde değerlendireceğiz. Çok fazla alternatifi olan bir kadro yaratmaya çalışıyoruz. Geçen yıldan eksikliklerimizi çok iyi biliyoruz. Çok da gizili bir şey değil. Oraya da en doğru biçimde takviye yapmak istiyoruz. Ben, teknik heyetim, Cenk Bey sportif manasında, Erden Bey yönetim bazında hepimiz beraber hareket ediyoruz. Ara Sıra bu transfer işi çabuk oluyor, ara sıra geç oluyor. En doğru oyuncuları takımın içine sokmak istiyoruz” diyerek konuştu.

Takımdan ayrılacak adları belirlemediğini ifade eden Buruk, “Bir haftalık çalışmamamız var. Kampa gideceğiz. Burada görmek istiyorum, kampta hazırlık maçlarında da görmek istediğim oyuncular var. Tabi ki düşüncelerimiz var kadro yapısıyla alakalı. Bunu ortadan kaldıracak performansları oyuncuların ortaya koyması gerekiyor. Burada hem hazırlık kampı, çalışmalar ve hazırlık maçları ölçü olacak. Burada oyuncu da içeri katmamız gerekiyor. Oyuncu içeri kattıktan sonra da kadro şekillenmemiz daha doğru ortaya çıkacak” şeklinde konuştu.

Okan Buruk: ‘Taraftarların tribüne koşarak gelecekleri bir kadro oluşturmaya çalışıyoruz’

“Öncelliğimiz orta saha”

Kadroda da kıymetli oyuncular olduğunun altını çizen 48 yaşındaki teknik direktör, “Elimizde kıymetli oyuncular var. Bu kıymetli oyuncuları kullanmak istiyoruz. Hep altını çizdik, orta saha bölgesine ve gene hücumda bizim için opsiyon olacak oyuncular katmak istiyoruz. Bu yıl için takımdan ayrılan bölgeler belli. Ön tarafta ayrılılar oldu. Kiralıktan dönen bizim için mühim oyuncular var. Yunus gibi, Emre Akbaba gibi kiralıktan dönmüş, ön bölgede bize direkt olarak katkı sağlayabilecek oyuncular var. Şu an önceliğimiz orta saha bölgesi. Bunun yanından öbür bölgelerle alakalı de çalışmalarımız sürdürüyoruz. Abdülkerim ile Kazımcan aramıza katıldı.

Onlar bizim hem Türk olarak çok iyi opsiyonlar hem de gelecek için de Galatasaray’ın geleceği için yaptığımız yatırımlar. Abdülkerim 28 yaşında ama fiziksel olarak ve mental olarak da bize hizmet edebilecek bir oyuncu. Kazımcan da aynı biçimde genç yaşta, Ümit Milli Takım oyuncusu. Potansiyeli olan bir oyuncu. İnşallah onu da ilerleyen senelerde Galatasaray’ın mühim oyuncularından biri yapmak istiyoruz. Öncelliğimiz orta saha. Öbür bölgelerde aciliyetimiz olsa da bekleme şansımızın olduğu bölgeler” ifadelerini kullandı.

“Marcao ile alakalı kulübümüz görüşmeleri yapıyor, olmazsa da bizle oynamaya devam edecek”

Brezilyalı futbolcu Marcao’nun vaziyetinin sorulması üstüne Okan Buruk, “Marcao bizim oyuncumuz. Talipleri olacak tabi. Geçen seneyi de çok iyi geçirdi. Talipleri de var. Kulübümüz bununla alakalı görüşmeleri yapıyor. Neticede bu bizim oyuncumuz. Teklif geldi, bu iş olabilir ama olmadığı sürece de ben de Marcao ile telefon görüşmemizde aynı şeyi söyledim. ‘Ben gelip orada işime devam edeceğim, işi bu zaten’ şeklinde konuştu. Biz zaten Marcao’dan çok memnunuz. Ben memnunum, isterim kadromda. Taraftar memnun, camia memnun. Eğer değerini bulursa, kulübümüzün uygun gördüğü değeri bulursa tabili transfer etme olasılığı var. Olmazsa da burada bizle oynamaya devam edecek” açıklamasında bulundu.

Buruk, 12-13 kişilik ekibi olduğunu öte yandan 1 kişiyi daha ekibe katabileceklerini belirtti. Senegalli golcü Mbaye Diagne için ise Buruk, “Sözleşmeli oyuncumuz. Sakatlıktan yeni çıktı. 1 yıl aradan sonra antrenmanlara çıkmaya başladı. Fiziksel olarak hazır değil. Takım antrenmanını yapıyor. 1 yıl olmadığı için kondisyon manasında sıkıntılar var. İyi çalışıyor. Onu de kendi içimizde değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.

Okan Buruk: ‘Taraftarların tribüne koşarak gelecekleri bir kadro oluşturmaya çalışıyoruz’

“Taraftarların tribüne koşarak gelecekleri bir kadro yaratmaya çalışıyoruz”

Forvet bölgesini daha alternatifli bir hale getirmek istediklerini açıklayan sarı-kırmızılıların teknik direktörü, “Geçen yıldan ayrılan oyuncularımız var o bölgeden. Elimizde olan oyuncularımız var. Bunları değerlendirmek istiyoruz. Hem genç, hem tecrübeli, direkt olarak takıma etki edebilecek oyuncular kadroya katmak istiyoruz. Yalnızca genç ya da sendece tecrübeli bizim için ölçü değil. Yalnızca bize katkı verebilecek oyuncu üstünde çalışıyoruz. Opsiyonlar var. 7 Eylül’e kadar transfer devam ediyor. Biz o dönemi beklemeyeceğiz. Bir an önce kadromuzu yaratmak istiyoruz. Her zaman fırsat transferleri de önümüze gelecek 7 Eylül’e kadar. Orada da değişik adımlar atabiliriz. Yönetimimiz bizim işimizi kolaylaştıracak, takıma katkı sağlayacak ve Galatasaray’ı mutlu edecek transferler için yoğun bir biçimde çalışıyor. İnsanların şüphesi olmasın. Hepimiz yoğun bir biçimde çalışıyoruz. Onların önüne çıkartacağımız kadro, zevk aldığı, hak ettikleri, mutlu oldukları ve tribüne koşarak gelecekleri bir kadro yaratmaya çalışıyoruz. Bu manada iyi niyetli, elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışan bir yönetimimiz var. Bu da benim için şans” açıklamasında bulundu.

“Hedefimiz şampiyon olmak”

Taraftarların alakasının mutluluk verici olduğunu söyleyen Buruk, “Camiamızda pozitif bir hava var. Bunda tabi ki yeni gelen yönetimimiz, yeni gelen teknik heyetin büyük payı var. Yeni gelecek oyuncularla beraber de bunun ikiye katlanacağını düşünüyorum. Hep söyledim, bizim hedefimiz bu takımı şampiyon yapmak. 3 yıldır Galatasaray’ın kazanamadığı bir kupa var. Tek hedefimiz bu kupayı tekrara kazanmak. Galatasaray her zaman yarışın içinde olan bir takım olmuştur. Bu yıl de yarışın içinde olmak ve şampiyonluğu kazanmak. Bunu yalnızca skor manasında değil, oyun olarak da mutlu etmek istiyoruz. Oyun da burada çok mühim. Şampiyonluk yarışında tabi ki mühim, kıymetli takımlar var. Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. senesi. O yüzden ekstra takımlarımızın motivasyonu var. Bu enerjiyi takım üstünde görüyorum. Dışarıda görüyorum. Biz bunu stada da en doğru biçimde yansıtacağız” diyerek konuştu.

Oğuzhan Ort – Ozan Buğra Koşar – Mehmet Şirin Topaloğlu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.