Oğuzhan Uğur’un Afgan ve Suriyeli mülteci videosu olay oldu!

YouTube’da ‘P!NÇ’ aslı yeni bir programa başlayacak olan sosyal medya fenomeni Oğuzhan Uğur’un yeni sezon tanıtımı için hazırladığı Suriyeli ve Afgan mültecilerle alakalı kinayeli fragmanı sosyal medyada münakaşa oluşturdu ve Twitter’da TT oldu.
Takip et
Oğuzhan Uğur’un Afgan ve Suriyeli mülteci videosu olay oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ünlü sosyal medya fenomeni ve YouTube’da yayınladığı eğlenceli programlarla tanınan Oğuzhan Uğur, BaBaLa isimli YouTube kanalında yayımlanan ‘P!NÇ’ programının yeni sezon fragmanıyla sosyal medyayı ikiye böldü. Bazı kullanıcılar, ‘ırkçılık’ ve ‘İslamofobi’ içerdiği gerekçesiyle Uğur’a tepki gösterdi.

Oğuzhan Uğur’un Afgan ve Suriyeli mülteci videosu olay oldu!

Oğuzhan Uğur’un, ‘P!NÇ’ adlı programının yeni sezon fragmanı tartışmalara neden oldu.

Sarıklı ve cübbeli, silahlı sakallı ve mini etek giyen bir kadının peşinden telefonla çekim yaparak yürüyen karakterlerin yer aldığı fragmana sosyal medyada tepki gösterildi.

‘Irkçı ve İslamofobik’ bulundu

Bazı sosyal medya kullanıcıları, fragmanı alıntılayarak, videoyu ‘ırkçı’ veya ‘İslamofobik’ bulduğunu dile getirdi.

Oğuzhan Uğur’un Afgan ve Suriyeli mülteci videosu olay oldu!

Özellikle Afgan mültecilerin Türkiye’ye van üzeirnden yoğunlukla gelmeye başladığı günlerden bu yana, Oğuzhan Uğur sosyal medya hesabından sıklıkla Afgan mültecilerle ilgili paylaşım yapıyor ve mültecilerin kontrolsüzce ülkemize girdiğini ifade ederek rahatsızlığını ifade ediyordu.

İşte o fragmandan tepki toplayan kesitler…

Oğuzhan Uğur’un fragmanına sosyal medyadan gelen tepkilerden bazıları ise şöyle…

Oğuzhan Uğur’un Afgan ve Suriyeli mülteci videosu olay oldu!Oğuzhan Uğur’un Afgan ve Suriyeli mülteci videosu olay oldu!Oğuzhan Uğur’un Afgan ve Suriyeli mülteci videosu olay oldu!

Ünlü fenomen Oğuzhan Uğur ise kendisine yönelik eleştirilere, sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Program tanıtımına ilişkin tartışmalar sürerken, fenomen Oğuzhan Uğur’dan tepkilere yanıt verdi. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Uğur, şu ifadeleri kullandı:

“Elini kolunu sallayarak toprağıma çöken kimliği belirsiz Afganlara verdiğimiz tepki “din düşmanlığı” olarak başlıklandırılmış.

“Nasılsa ileride bunun acısını hep beraber çekeceğiz”

Dini kullanıp milletin kafasını karıştırmayın, kılıf uydurmayın. Nasılsa ileride bunun acısını hep beraber çekeceğiz. Biz biliyorduk diyeceğiz, siz hata

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.