Oğuz Kağan Usta ve Mehmet Muratdağı’nın Naaşlarını Alamayan Askerler TSK’dan Atıldı

Zeytin Dalı Operasyonu'nda şehit olan üsteğmen Oğuz Kağan Usta ve uzman çavuş Mehmet Muratdağı’nın cenazeleri bölgede kalmıştı. Olayda sorumluluğu olan 2 asker TSK'dan atıldı.
Oğuz Kağan Usta ve Mehmet Muratdağı’nın Naaşlarını Alamayan Askerler TSK’dan Atıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ocak 2018’de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Operasyonu’nda şehit düşen üsteğmen Oğuz Kağan Usta ve uzman çavuş Mehmet Muratdağı’nın cenazeleri çatışma bölgesinde kaldı. Operasyonun tamamlanması sonrası naaşlara ulaşılabildi. Olayda sorumluluğu bulunduğu söylenen üsteğmen Burak Y. ve uzman çavuş Murat A. ile ilgili başlatılan soruşturmada, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Yüksek Disiplin Kurulu iki askere “silahlı kuvvetlerden ayırma cezası” verdi.

“PERSONELDE DONMA BELİRTİLERİ BAŞLADI”

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre ordudan atılan askerlerin TSK’nin itibarını zedeledikleri söylendi. Soruşturma sürecinde ise enteresan ayrıntılar gün yüzüne çıktı. Üsteğmen Burak Y., olay gecesi yağmur altında kaldıklarını söyleyerek “Üstümüz ıslak ve çamurluydu. Personelde el uyuşması ve donma belirtileri başladı. Çatışma 4-4.5 saat sürdü. Silahların bir kısmı çamur sebebiyle tutukluk yaptı. Ateş gücümüz azalmaya başladı. Karşılık veremeyecek vaziyete geldik. Takviye gelen bir araç da roketle vuruldu. Özel Kuvvetler Komutanlığı timi bize ulaşamadı” diyerek konuştu.

  • suriye
  • tsk
  • zeytin dalı
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.